Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu devam ediyor

Fotoğraflar: ANADOLU AJANSI

1/13

Her yıl olduğu gibi en çok yoğunluğun yaşandığı Kapıkule'de gurbetçilerin geçişleri nedeniyle araç kuyrukları oluştu.

2/13

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri sınır kapısı yolunda düzenli bir geçişin olması amacıyla tedbir aldı.

3/13

Fransa'ya dönen Deniz Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesiyle beraber Türkiye'de güzel bir tatil geçirdiğini söyledi.

4/13

Bursa ve İstanbul'u gezdiğini belirten Arslan, "Tatil bitti şimdi dönüş yolundayız, vatandan ayrılmak insana buruk geliyor. Gelirken sevinçle geliyoruz, dönerken hüzünle gidiyoruz." dedi.

5/13

Almanya'ya dönen Ömer Yıldırım da tatil boyunca tüm sahilleri gezdiğini belirterek, "Tatilim çok güzel geçti. Antalya, Çeşme, Alaçatı'yı gezdim.

6/13

Memleketim Denizli'de akrabalarımı ziyaret ettim. Tatil bitti maalesef, üzülüyoruz geri dönerken. Seneye inşallah geleceğiz." diye konuştu.

7/13

Almanya'ya dönen Benal Öner ise tatilin güzel geçtiğini ancak sınır kapılarındaki kuyruklarda beklemenin yorduğunu ifade etti.

8/13

Dönüş yolunun hüzünlü olduğunu anlatan Öner, "Annemizi, babamızı geride bıraktık, sevdiklerimizi bıraktık. Allah kimseyi gurbete düşürmesin. 46 senedir oradayım, ailem burada, atalarımız burada yatıyor.

9/13

3 bin 500 kilometre uzaktan Türkiye'ye gelmek çok güzel bir duygu çünkü sevdiklerine kavuşuyorsun ancak dönüş öyle değil.

10/13

Allah nasip ederse az zaman sonra Türkiye'deyiz. Bütün gurbetçilerin yolu açık olsun, Allah kaza bela vermesin." şeklinde konuştu.

11/13

12/13