Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Karaman'daki maden ocağında su kaynağı patladı

Karaman'da bir kömür ocağında su kaynağının patlaması sonucu 19 işçi yeraltında mahsur kaldı.

1/15

Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek'te bir kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

2/15

Vali Koca, "Olay, yeraltındaki biriken suyun galeriyi işgal etmesi. Mevcut çalışılan galerinin bir kısmını işgal etmesi. Şu anda 19 işçimiz çalışılan bölümde var. Diğer galeride olanlarda sıkıntı yok. 40'ın üzerinde arkadaş vardı. Onlar çıktı. Şu anda 19 arkadaşımız yeraltında" dedi.

3/15

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan kaza yaşanan maden ocağına gidecek.

4/15

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yıldız ve Elvan, maden kazası haberinin alınmasının ardından uçakla Konya'ya hareket edecek. Bakanlar daha sonra kara yoluyla Karaman Ermenek'te bulunan maden ocağına geçerek incelemelerde bulunacak.

5/15

Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasının ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumundan (TTK) 15-16 kişilik kurtarma ekibinin bölgeye hareket etmek için hazırlık yaptığı bildirildi.

6/15

TTK Genel Müdürü Burhan İnan, yaptığı açıklamada, mahsur kalan maden işçilerini kurtarma çalışmalarına katılmak üzere uzman ekiplerinin hazırlıklarına başladığını söyledi.

7/15

İnan, kurtarma ekibinin uçak ya da helikopterle bölgeye ulaştırılması konusunda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığıyla (AFAD) görüştüklerini kaydetti. AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör de ekibin en kısa sürüde bölgeye ulaştırılması için gerekli çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

8/15

Diğer yandan, madende su boşaltma işlemi başladı.

9/15

Madenden görüntüler..

10/15

Madenden görüntüler..

11/15

Madenden görüntüler..

12/15

Madenden görüntüler..

13/15

Madenden görüntüler..

14/15

Madenden görüntüler..

15/15