Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kars'ta Nevruzu kayakla ateş üzerinden atlayarak kutladılar

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde bir grup kayaksever kayakla ateş üzerinden atlayarak nevruzu kutladı.

1/19

Kayak merkezinde bir araya gelen snowboard ve kayak eğitmenleri, 1. etap pistte yaptıkları kar rampasının dibinde ateş yakıp üzerinden kayak, snowboard ve snow tüple atlayarak renkli görüntüler oluşturdu.

2/19

Cıbıltepe Kayak Merkezi Mekanik Tesislerden sorumlu Sarıkamış Dağ A.Ş Genel Müdürü Ebubekir Urhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sarıçamlarla çevrili kristal karlar diyarı Sarıkamış'ta Nevruz'u farklı bir etkinlikle kutladıklarını söyledi.

3/19

Dünyada ve Türkiye'de birçok kayak merkezinin sezonu kapatırken, Cıbıltepe'de kayak tutkunlarının hala kayak keyfi yaşadıklarına işaret eden Urhan, "Bugün de Sarıkamış Dağ A.Ş olarak ekibimizle kayak hocalarımıza rampa yaptık, ardından ateş yaktık.

4/19

Onlar da ateşin üzerinden çok güzel atlamalar gerçekleştirdiler, seyri güzel oldu ve arkadaşlar da mutlu oldular. Baharın müjdecisi Nevruz Bayramı'nın ülkemize bereket ve mutluluklar getirmesini temenni ediyoruz. Bu arada Sarıkamış'ta kayak devam ediyor, kayak severleri bekliyoruz." diye konuştu.

5/19

Kayak ve snowboard eğitmeni Alper Laçin de "Sarıkamış'ın eşsiz manzarasında kayak hocaları arkadaşlarımızla nevruzu kayakla ateş üzerinden atlayarak kutladık. Çok heyacanlı güzel bir duygu oldu. Herkesin bunu yaşaması lazım." dedi. Snow tüp ile ateş üzerinden atlayan Erdoğan Bumin de farklı bir etkinlikle nevruzu kutlamanın keyfini yaşadıklarını dile getirdi.

6/19

Nevruz Bayramı dünyanın birçok bölgesinde farklı etkinliklerle kutlanıyor..

7/19

Kırgızistan'da Nevruz Bayramı, çeşitli etkinlilerle kutlanıyor. Bişkek Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınındaki Ala-Too Meydanı'nda kutlama programı düzenledi.

8/19

9/19

10/19

11/19

12/19

13/19

Afganistan'da baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde nevruz dolayısıyla Uluslararası Nevruz Bayramı ve Gül-i Surh (Kırmızı Gül) Festivali düzenleniyor.

14/19

Mezar-ı Şerif'te bulunan Hz. Ali türbesinin yakınındaki Mavi Cami'nin önünde düzenlenen törene Türkmenistan, Özbekistan, Türkiye, Hindistan, Pakistan başta olmak üzere birçok ülkeden konuklar ve binlerce kişi katıldı.

15/19

Konuşmalarının ardından "Jahenda Bala" adı verilen renkli mendillerin asılı olduğu uzun bir ağaç tören alanında özel yerine yerleştirildi. Afganistan'da nevruz, aynı zamanda "Jahenda Bala" adı verilen özel bir dini törenle kutlanıyor.

16/19

17/19

18/19