Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kayyum, Batman'ı çiçek bahçesine dönüştürdü

Fotoğraflar: ANADOLU AJANSI

1/14

Batman Belediyesine yapılan görevlendirmenin ardından bütçenin doğrudan halka hizmet olarak yansıtılması için başlatılan hummalı çalışmalar sürüyor.

2/14

Bu kapsamda alt yapıdan temizliğe, üst yapıdan ulaşım, park ve bahçelerin düzenlenmesine kadar rutin belediyecilik hizmetlerinin eksiksiz sunulduğu kentte, toplumun her kesiminin yaşamına dokunan, yüz güldüren projeler uygulanıyor.

3/14

Görevlendirmenin yapıldığı 2016'dan bu yana kente 40 park kazandırıldı, bu parklara kurulan spor aletleri ile halk spor yapmaya teşvik edildi.

4/14

180 bin metrekarelik alan yeşillendirilerek ışıklandırıldı. Yeşil alanlara 66 çocuk oyun grubu kuruldu, kent merkezinde oluşturulan park ve bahçelerin yanı sıra orta refüjlere aralarında lale ve menekşe de bulunan 3 milyon 500 bin çiçek ekildi.

5/14

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal hizmet anlayışı ile halkın hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla çalıştıklarını söyledi.

6/14

Kentte yolların düzenlendiğini, asfaltsız, parkesiz yol kalmadığını dile getiren Aksoy, şehir içi ulaşım sorununu hizmete alınan yaklaşık 40 otobüsle bir nebze de olsa giderdiklerini belirtti.

7/14

Aksoy, şehrin en önemli sorunlarının başında gelen çöp sorununu ortadan kaldırdıklarını ifade ederek "Cadde ve sokaklarımız artık tertemiz. İnsanlar artık temiz olduğu için yerlere çöp atmıyor. Bir temizlik kültürümüz oluştu." dedi.

8/14

Görevlendirme öncesi kentte ciddi oranda yeşil alan eksiği olduğunu anlatan Aksoy, şunları kaydetti:

9/14

"Görevlendirme öncesi Batman'da kişi başına düşen yeşil alan 3 metrekare iken, bu oran yüzde 10'a yaklaştı. Çalışmalarımızla insanlarımızın göz zevkine de hitap etmeye başladık.

10/14

Kentimizi çiçek bahçesine dönüştürdük. Kentimize 40 park kazandırdık. Buralara spor aletleri yerleştirilerek vatandaşlarımızı spora teşvik ettik.

11/14

İnsanlar artık sabahları evlerinden çıkıp buralarda spor yapmadan işine gitmiyor. 180 bin metrekarelik alanı yeşillendirerek ışıklandırdık."

12/14

13/14