Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kerkük'lü genç aktivistler birlik yürüyüşü gerçekleştirdi

Irak'ın Kerkük kentindeki genç aktivistler birlik mesajı vermek amacıyla düzenledikleri organizasyonda 500 metre uzunluğunda Irak bayrağı taşıdı.

1/10

2/10

Bayrak taşıma organizasyonuna katılan Kerkük Valisi Rakan Sait, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bayrak taşıma çalışması barış, birlik ve beraberlik anlamına geliyor. Kerkük'te tüm insanlarımızın barış içinde yaşamasını istiyoruz.'' ifadesini kullandı.

3/10

4/10

Sait, birlik ve beraberlikten güç ve zenginlik doğduğunu belirterek, "Kerkük'ün tüm kesimleri ve etnik grupları ancak tek çatının altında birleşerek daha güçlü daha güzeldir. Kentin tüm kesimlerine hizmet etmek ve yakın olmak bizin öncelikli görevimizdir.'' dedi.

5/10

6/10

Bayrak organizasyonunda yer alan Kerküklü aktivist Seyif Yunus da "Tüm Kerküklülere birlik mesajı taşıyan Irak'ın en uzun bayrağını Kerkük'te taşıdık. Daha önce aynı etkinlik Bağdat'ta yapıldı ve bu kez de Kerkük'te bu güzel ve anlamlı çalışmayı gerçekleştirdik." diye konuştu.

7/10

8/10

Söz konusu organizasyona binden fazla Kerküklünün katıldığına dikkati çeken Yunus, ''Uzunluğu 5 yüz metre olan bayrağı Kerkük'teki farklı etnik ve mezhepten insanlar taşıdı. Bu hepimizi bir araya getiren ve toplayan bayrağı artık bırakmamalıyız.'' ifadelerini kullandı.

9/10