Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kış hastalıkları

Kış hastalıklarından korunmanın yollarından biri de sıkı giyinmek...

1/9

Solunum yolunda enfeksiyona neden olan virüs ve bakteriler genelde hava ve temas yolu ile bulaşırlar.

2/9

Çocuklarda mevsimler hastalıklar açısından önem taşır. Havaların serinlemesiyle kalabalık ve kapalı alanlarda daha uzun zaman geçirilmeye başlanması kış hastalıklarının daha kolay yayılmasına neden olur.

3/9

Sıcak çorba için.

4/9

Grip ve uygun vakalarda zatürre aşısı yaptırmalı, bağışıklık sistemini güçlendirici vitamin ve gıda takviyesi almalı, bol sıvı tüketmeli, dengeli beslenmeli ve dinlenmelisiniz.

5/9

Alerjik nezle çocuklarda önce burun tıkanıklığı ile başlar, hasta olmasa bile burnu tıkalı olan çocuk ağzı açık uyur ve zaman zaman horlar..

6/9

Kış mevsimi beraberinde sadece, rüzgar, fırtına ve yağış değil, nezle, grip, farenjit, sinüzit, tonsillit, larenjit, bronşit ve zatürree gibi hastalıkları da getiriyor. Mikroorganizmalardan kaynaklanan bu hastalıklar plaza benzeri penceresiz ve kalabalık yerlerde hızla kişiden kişiye bulaşabiliyor...

7/9

Ayva suyu yüksek mineral ve bol vitamin içeriği ile birçok hastalığa karşı koruma sağlıyor. Uzmanlar özellikle kış aylarında ortaya çıkan öksürük, anjin, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde ayva suyu içilmesini tavsiye ediyor.

8/9

Halk arasında bu tip hastalıklarda bilinçsizce antibiyotik alınması alışkanlığı ne yazık ki hala devam ediyor. Komşunun ilacı size iyi gelmeyebilir. Bunu unutmayın.

9/9