Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

KISKANDIRAN MESLEKLER

Çoğu insan dokuzdan beşe mesai doldururken bu listedeki işleri yapanlar mangalla ilgili köşe yazısı yazıp, müşterilerine ilk elden deneyimi aktarabilmek için "işleri gereği" tatile çıkıyorlar.

1/12

Çizgi roman yayıncısı Tasarım eğitimi alan Josh Blaylock, çizgi romanlara olan sevgisini kurduğu yayınevi sayesinde işe dönüştürmüş.

2/12

Çizgi roman yayıncısı Kredi kartlarından çektiği parayla G.I. Joe ve Voltron'un yayın haklarını alarak işe başlayan Blaylock, şimdi de kendi markası altında üç ayrı çizgi roman yayınlamak için 100 bin dolarlık yatırım yapmış durumda.

3/12

Pastırma yatırımcısı 15 yıl boyunca Best Buy'da çalışan Wesley Klein, domuz pastırmasına olan tutkusunu bir restoran işine çevirmeye karar vermiş.

4/12

Pastırma yatırımcısı 2011 yılında internet üzerinden domuz pastırması odaklı yemekler sunan "Baconery" sitesini kuran Klein, bir yıl sonra ilk gerçek restoranını açmış.

5/12

Vahşi yaşam koruyucusu Damen Hurd, küçük bir çocukken bile yolda bulduğu yaralı hayvanları eve getirip tedavi ettiğini söylüyor.

6/12

Vahşi yaşam koruyucusu Hurd, "Yaralanmış ve gidecek yeri olmayan hayvanlara yardım etmekten daha iyi bir his yok" diyor.

7/12

Mangal editörü Daniel Vaughn, 2001 yılında tanıştığı tütsülenmiş etten o kadar etkilenmiş ki, bu konuyla ilgili bir blog açıp daha sonra da kitap yayımlamış.Mangal editörü Haftada 40 saatini barbekü hakkında araştırma yapmaya ayıran Vaughn, 2011 yılından bu yana Texas Monthly dergisinde "mangal editörü" olarak çalışıyor.

8/12

Su altı fotoğrafçısı Rio de Janeiro'da yaşayan Daniel Botelho, 17 yaşındayken su altı dünyasının güzellikleriyle büyülendiğini ve gördüklerini paylaşmak için su altı fotoğrafçılığına başladığını söylüyor.

9/12

Su altı fotoğrafçısı 15 yıllık kariyerinde Botelho, dünyanın en çok aranan su altı fotoğrafçılarından biri haline gelmiş.

10/12

Pofesyonel tatilci Noelani Schilling-Wheeler 20 yıl önce taşındığı Hawaii'nin turizm ofisinde pazarlama müdürü olarak çalışıyor.

11/12

Schilling-Wheeler ve ekibi, turistik merkezlerle ilgili en doğru bilgiyi elde edebilmek için buralara gidip işleri gereği tatil yapıyorlar.

12/12