Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer Seyşeller tatilinde

Ünlü çift tatil için Doğu Afrika ülkesi Seyşeller'i tercih etti.

1/12

Bugünlerde sıcaklığın 26 derece olduğu Doğu Afrika ülkesinde deniz ve güneşin keyfini çıkaran Kıvanç Tatlıtuğ, buranın dillere destan maviliklerine dalmayı da ihmal etmedi.

2/12

Başak Dizer ise tatilde çektiği fotoğrafları Instagram adresinden takipçileriyle paylaşıyor. İşte Dizer'in paylaştığı fotoğraflardan bazıları ve Seyşeller hakkında bilmeniz gerekenler.

3/12

Seyşeller ya da resmi adıyla Seyşeller Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı beş adadan oluşan, mavinin yeşille buluştuğu bir ülke.

4/12

Ülkenin resmi dili Creole, (birkaç dilin karışımından olusan Fransızca kökenli bir dil) yerel para birimi ise Seyşeller Rupisi ancak turistik bir yer olduğu için İngilizce bilen sayısı çok fazla ve dolar ile euro her yerde geçiyor.

5/12

İstanbul’dan direkt uçuşun açılması ile son zamanlarda Türkiye'deki popülerliği artan 100 bin kişinin yaşadığı ülkeye ulaşım uçakla 8 saat sürüyor.

6/12

Kumsalları bembeyaz incecik kumla kaplı olan ülkede; bitkiler, salgın hastalıklar, zehirli haşereler yok. O yüzden giderken herhangi bir aşı yaptırmanız gerekmiyor.

7/12

Bu durum bebek ve çocuklar için de geçerli. Adada, Ekvatora yakınlığı nedeni ile büyük hayvanlardan ziyade sürüngenler, böcekler ve kuşlar var.

8/12

Seyşeller’i oluşturan irili ufaklı adaları gezmek için genelde tekne kiralanıyor.

9/12

Kişi başı ücretleri 100 dolar civarında. Daha kalabalık toplu turlarda bu fiyat düşüyor.

10/12

Yeşil ile maviyi buluşturan, beyaz kumsallarıyla dikkat çeken ülkenin deniz altı hayatı da çok zengin. Kıvanç Tatlıtuğ gibi su altı dünyasını sevenlerin tercih edebileceği harika bir seçenek.

11/12