Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Konak Bld Kadın Futbol Takımı şampiyonluk yolunda

Konak Bld Kadın Futbol Takımı şampiyonluk yolunda

1/14

Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı, şampiyonlar Ligi ön eleme grubu maçları oynayacak.

2/14

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Bosna-Hersek'teki zorlu ön eleme grubu mücadelesi için geri sayıma başladı.

3/14

İlk sınavını 8 Ağustos'ta Bulgaristan temsilcisi NSA Sofya karşısında verecek mavi-beyazlı ekip, 10 Ağustos'ta ev sahibi WFC SFK 2000, 13 Ağustos'ta ise Galler ekibi Cardif City ile kozunu paylaşacak.

4/14

Konak Belediyesi kadın futbol takımının çok eskiye dayanan bir geçmişi yok.

5/14

2006 kurulan takım iki yıl sonra 2. ligden 1. lige yükseldi. Beş sezonluk uğraştan sonra da geçen yıl ilk kez 1. lig şampiyonluğuna ulaştılar.

6/14

Hem de oynadıkları 18 maçın 17'sini kazanıp sadece birini kaybederek. UEFA ön elemelerine çıkacak, hepsi de 36 beden kadın futbolcular diyor ki; "Kızlar diyor ki, “Kokoşuz, ojesiz rujsuz maça çıkmayız.”

7/14

Takımın Rumen yıldızı Raluca Sarghe (26-sol açık) Rumen futbolcu, iki yıl önce geldi. Romanya’da milli atletti, iyi futbol oynadığı keşfedildi. Evlenmek istiyor. Aradığı özellikler, “Esmer, kaslı, akıllı, sporcu ve İzmirli.”

8/14

Türkiye gol kraliçesi Gamze İskeçeli (28) Bucaspor, Gazi Üniversitesi, Van Eğitimspor ve Altay’da kaleciydi. Altı yıllık Beden Eğitimi öğretmeni. 2005’e kadar Milli Takım’da kaleciydi. 39 golle Türkiye gol kraliçesi ve dünya ikincisi.

9/14

Adana mahalle takımından Eylül Elgalp (22-sol açık) Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden yeni mezun. Adana Havuzlu Bahçe Mahallesi’nde 11 yaşındayken tek kız çocuğu olarak kalecilik yapıyordu. Sonra forvete geçti.

10/14

ANKARA’DAN TRANSFER DİDEM KARAGENÇ (20-sol bek) Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi. Çocukluğunda Ankara Bahçelievler’de, mahallenin erkeklerle futbol oynayan tek kızıydı. İki yıldır Konak Belediyesi’nde.

11/14

Milli kaleci Fatma Şahin (23) Ege Üniversitesi futbol antrenörlüğü son sınıf öğrencisi. Dokuz yıllık futbolcu. Çiğli’deki mahalle takımında erkeklerle sokak maçı yaparken keşfedildi. Milli Takım’da yedek kaleciydi. Riva’daki hazırlık maçında kaleci sakatlanınca kaleye geçti. İki yıldır Kadın A Milli Takımı’nın da kalecisi.

12/14

Lisede keşfedildi Sevgi Çınar (19-sol bek) 9 Eylül Ün. Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 2. sınıfta. Konak’ta üçüncü yılı. Aslen Adanalı. İzmir’de lise öğrencisiyken keşfedildi. Annesi, “Erkekle oynuyorsun. Hiç kız arkadaşın yok” diye futbol oynamasını hiç istememiş. İkna etmesi tam bir yılını almış.

13/14