Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Konya'da bir anne çocuğunun gözü önünde öldürüldü

Konya'da cezaevindeki eşini oğluyla birlikte ziyaret eden Yadigar Taşdelenoğlu, cezaevi önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Taşdelen'in 13 yaşındaki oğlu "Kurban olayım abi annemi kurtarın" diyerek uzun süre gözyaşı döktü.

1/18

Yadigar Taşdelenoğlu, 13 yaşındaki oğlu Ferdi ile Alaaddin Kap Caddesi'ndeki Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu bulunan eşi Muammer Taşdelenoğlu'nu görmeye gitti. 34 yaşındaki Yadigar Taşdelenoğlu, cezaevi önünde Hüseyin K'nin silahlı saldırısına uğradı.

2/18

Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Taşdelenoğlu, ağır yaralandı. Olaya şahit olan ve annesinin başından hiç ayrılmayan Ferdi ise uzun süre gözyaşı döktü. Polislere ve cezaevi yetkililerine, "Anam ölüyor, babama ne diyeceğim. Yardım edin! Annem ölmesin. Anam, canım anam. Kurban olayım abi annemi kurtarın" diyerek ağladı. Çocuğu, polisler sakinleştirmeye çalıştı. Taşdelenoğlu, ambulansla hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

3/18

Polis, olay yerinden kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Küçükkovanağzı Mahallesi'nde otomobiliyle kıstırılan Hüseyin K, teslim olmayarak, elindeki silahı başına dayadı. Yaklaşılması halinde tetiğe basacağını belirten Hüseyin K, bir süre sonra aracıyla kaçmaya başladı. Kent merkezinde yaşanan kovalamacada Antalya Çevre Yolunda önü kesilerek durdurulan Hüseyin K, otomobilin içinde tekrar başına silahı dayadı. Polislerin elinden kurtulmayı başaran şüpheli, bir süre ters istikamette aracıyla kaçmaya devam etti.

4/18

Yaklaşık bir saat süren kovalamaca sonrası Kozağaç Mahallesi'nde otomobiliyle ağaca çarpan Hüseyin K, başına silah dayayıp araçtan indi. Şüpheli, çelik yelek giyen Cinayet Büro Amirliği ekiplerince ikna edilerek etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Hüseyin K, "Bizimkisi büyük aşk. Aşkım için yaptım" dedi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal'ın yürüttüğü çalışmaya, özel harekat polisleri de katıldı.

5/18

Namal; gazetecilere, bir kadının cezaevi önünde vurulduğunu öğrendiklerinde harekete geçtiklerini söyledi. Kadının vefat ettiği bilgisinin kendilerine ulaştığını dile getiren Namal, "Ekiplerimiz çalışmalarını yaptı. Şüpheli, birkaç sefer başına silahı dayayarak memurları tehdit etti. Ama şüpheliyi şu an etkisiz hale getirdik. Başlatılan tahkikat devam ediyor" diye konuştu.

6/18

Ayrıca, Yadigar Taşdelenoğlu'nun, Hüseyin K'nin kendisini zorla kaçırdığı yönünde suç duyurusunda bulunduğu, bunun üzerine yaklaşık 10 gün önce hakkında koruma kararı çıktığı öğrenildi. Görgü tanıkları ise "Olay bir anda oldu. Herkes etrafa kaçıştı. Altı defa ateş edildi. Kaçmaya çalışan kadına sürekli ateş edildi" dedi. Soruşturma devam ediyor.

7/18

8/18

9/18

10/18

11/18

12/18

13/18

14/18

15/18

16/18

17/18