Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kraliyet ailesinin ilginç kuralları

Asil olmak dışarıdan oldukça kolay görünebilir ancak yıllardır saray hayatını devam ettirmek bazı kuralları beraberinde getiriyor

1/16

İngiltere'deki bu kurallar, hiç kimsenin yasaların üzerinde olamayacağını gösteriyor. Bu nedenle, toplumun en üst düzey üyelerinin bile uymak zorunda olduğu kurallar var. İşte kraliyet ailesinin takip etmesi gereken o protokoller...

2/16

En az 6 tane kuzgun bulundurmak zorundadırlar. Bir efsaneye göre; eğer Londra Kulesi'nde kuzgun yoksa krallığın düşeceği belirtilmektedir.

3/16

Elit olmayanlara dokunmazlar. Bazen bu kural çiğnenebilse de, ünlülerle veya sıradan insanlarla kamera karşısına geçip poz vermezler.

4/16

Roman Katolik olamazlar. 2011 yılında kraliyet ailesinin Roman Katolik inancından biriyle evlenmelerine yönelik engel kaldırılmasına rağmen, yine de İngiltere Kilise'sine sadık kalmaktadırlar.

5/16

Kıyafetleri belirsiz mesajlar gönderemez. Giysileri zarif ve modaya uygun şekildedir. Bu kişiler, öncülük etmek zorunda oldukları için kıyafetleri belirsiz mesajlar gönderemez.

6/16

Kraliçe yemeğini bitirdikten sonra kraliyet üyeleri dahil hiçkimse yemek yemeye devam edemez.

7/16

Kürk giyemezler. Bu kural, bazı asiller ve kraliçe, kürkleri taklit eden giysiler tercih ettiği için çiğnenmiş gibi gözüküyor.

8/16

Monopoly oynayamazlar. Monopoly oynamalarını yasaklayan bir kanun olmamasına karşın, Prens Adrew kötü amaçlı bir oyun olduğu için masa oyunlarını yasaklamıştır.

9/16

Hangi hediye alınırsa alınsın kraliyet üyeleri hediyeleri nezaketle kabul ederler. Alınacak hediyelere Kraliçe karar verir.

10/16

Siyasi makamlarını kullanamazlar. İşin aslı kişisel çıkar sağlayıp, bunun en ufak bir güce dönüşmesini engellemektir. Kraliyetten hiç kimse, kamuoyunu etkilemek ya da bu pozisyondan kişisel çıkar elde edemez.

11/16

Kraliyet mensupları, oturma düzeninde ön sırada yer almalıdır. Kraliçe'nin adımları takip edilir. Eğer bir kraliyet yemeğine davet edildiyseniz, kraliçe ne yapıyorsa onu yapmak zorundasınız.

12/16

Kabuklu deniz ürünleri tüketmezler. Aslında bu, gerçek bir kuraldan çok önlem amaçlıdır. Oluşabilecek gıda zehirlenmelerinden veya alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için kraliyet ailesi mensupları kabuklu deniz ürünlerini pek tercih etmezler.

13/16

Beraber seyahat etmezler. Daha önce oluşabilecek riskler için önlem alınıyordu ancak, şimdi yolculuklar daha güvenli ve konforlu olduğu için seyahat edebiliyorlar.

14/16

Oy kullanmazlar. Bunun sebebi ise halkın düşüncelerini etkilemek istememeleridir. Bunun yerine, skandalları takip ediyorlar ve iktidar partisi ile işbirliği yapmaya ve siyasi konuları sorunsuz bir şekilde yürütmeye odaklanıyorlar.

15/16

Geleneksel olarak kraliyet ailesi Noel'i beraber geçirirler.

16/16