Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kraliyet düğünü öncesi sokaklar evsizlerden temizlensin önerisi

Fotoğraflar: Reuters

Prens Harry ve Megan Markle'ın düğününden önce, Muhafazakar Parti üyesi Simon Dudley, çiftin evlilik töreni güzergahında bulunan evsizlerin temizlenmesini istedi.

1/11

Dudley'in bu isteğine yüzlerce kişiden büyük tepki geldi.

2/11

Tepki gösteren İngiliz vatandaşlar, çiftin düğününe evsizler gibi giyinerek katılacak.

3/11

İngiltere’de Muhafazakar Parti’nin Windsor bölgesinden sorumlu konsey lideri Simon Dudley'in bu söylemleri İngiliz ve dünya basınında tepkiye neden olmuştu.

4/11

Duruma tepki göstermek için bazı İngiliz vatandaşları ve evsizlere yardım etmek için çalışan dernekler, sosyal medyada bir araya geldi.

5/11

Bir araya gelen grup, Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğün gününde Büyük Britanya’daki evsizlik sorununa dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler planladı.

6/11

Sosyal medyada başlatılan etkinliğe yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

7/11

Katılımcılara, Kraliyet çiftinin 19 Mayıs'ta yapılacak geçit töreni esnasında, evsizler gibi giyinmesi, yanlarında uyku tulumları ve karton levhalar getirmesi söylendi.

8/11

“İngiltere’deki evsizlik ve gelir farkı uçurumuna dikkat çekmek için Simon Dudley’in küçümsediği evsiz insanlar gibi giyinerek, bizim de Kraliyet düğününü küçümsememiz ve onların rotasında bulunmamız harika olmaz mı? Bu olay tarih kitaplarına yazılacak. Kim bu işte bizimle?”

9/11

Diğer taraftan, benzer amaçlı sosyal medya etkinliği olan "No Jacket Required", (Ceket giymek zorunlu değil) ise kullanıcılardan benzer istemlerde bulundu.

10/11

Windsor Sarayı'ndaki Saint George Şapeli'nde evlenecek olan çiftin düğünü için dünya genelinden birçok politik lider ile gazetecinin katılması beklenirken, düğünün ülkeye binlerce turisti getireceği ön görülüyor.

11/11