Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kurban yakalama timi antrenmanla bayrama hazırlanıyor

Fotoğraflar: ANADOLU AJANSI

1/19

Her yıl Kurban Bayramı'nda görmeye alışık olduğumuz "kaçan kurbanlar" haberleri haberleri gibi "kurban yakalama timleri" de bir klasik haline geldi.

2/19

Erzincan'da, belediye görevlilerince oluşturulan kurban yakalama timi, kaçan kurbanlıkları, kementli atlı görevlinin yanı sıra drone ve ATV yardımıyla yakalayacak.

3/19

Kentte, belediye tarafından Kurban Bayramı'nda kaçan kurbanlıkların yakalanabilmesi amacıyla belediye görevlilerinden "kurban yakalama timi" oluşturuldu.

4/19

Bayram öncesi eğitimden geçen ve 6'sı silahlı, biri atlı, 2'si ATV biri de drone kullanıcısı olan 10 kişilik ekip, kurbanlıkların doğru ve etkili müdahale teknikleriyle yakalanması için antrenmanlara başladı.

5/19

Erzincan Vedat Çimen Spor Tesisleri'nde sürdürülen antrenmanlarda, kaçan kurbanlıklara ucunda halka olan ip ile kement atmayı ve uyuşturucu silahla nasıl müdahale edileceğini uygulamalı öğrenen ekip, günde 6 kilometre koşunun yanı sıra şınav ve mekik çekme gibi fiziksel dayanıklılığı artıran çalışmalar da yapıyor.

6/19

Özellikle araçların giremediği dar sokaklarda atlı ekip ve drone ile takipler gerçekleştirmeyi hedefleyen tim, antrenmanlarını bayrama kadar düzenli devam ettirecek.

7/19

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, antrenmanları izledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklara başladıklarını anlattı.

8/19

Bu çerçevede kurbanlıkların sevki sırasında yaşanabilecek aksamaların önüne geçebilmek için oluşturdukları kurban yakalama timinin antrenmanlara başladığını aktaran Başsoy,

9/19

"Personelimizin elinde drone ile hayvanları uzaktan vurup uyuşturarak kurban yerine götürebileceğimiz uyuşturucu özellikli silahlar ve ATV'lerimiz olacak.

10/19

Bunun yanında at üzerinde kement atıp kurbanı yakalayabilecek bir süvari ekibimiz olacak" dedi.

11/19

Başsoy, bayramda kaçan kurbanlıklar konusunda vatandaşa yardım edecek timin şimdiden antrenmanlarına başladığına işaret ederek, "İnşallah 21 Ağustos günü Kurban Bayramı'na hazır olarak girmiş olacağız" dedi.

12/19

Kurban timinin ekip şefi Ertuğrul Telli de "Bayramın yaklaşmasından dolayı bu sene de kondisyon çalışmalarımıza iki hafta önce başladık.

13/19

Hayvanı en kısa zamanda nasıl etkisiz hale getirmek için arkadaşlara burada bilgi veriyoruz.

14/19

Kondisyon çalışması ile şınav çekiyoruz. Günlük 6 kilometre koşuyoruz, kement atıyoruz.

15/19

Hayvanı kaçan kurbanlığı en kısa zaman da etkisiz hale getirmek için uğraş veriyoruz" diye konuştu.

16/19

17/19

18/19