Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Libya askerinden şükür secdeli bozkurt selamlı mezuniyet

TSK ile yapılan anlaşma kapsamında Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda 14 hafta eğitim gören Libyalı askerler eğitimlerini tamamladı.

1/26

Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığında, Libya askeri birliklerinin eğitiminin ardından kapanış töreni düzenlendi.

2/26

Libyalı askerler, yaş kütüğüne dönem plaketi çaktı, ardından eğitimde başarı gösterenlere belgeleri verildi.

3/26

LİBYALI ASKERLER GÖSTERİ DÜZENLEDİ Törende Libyalı askerler, dağcılık, meskun mahallerde ve göğüs göğüse muharebe, komando kol kuruluşu gösterisi de gerçekleştirdi.

4/26

Burada Libya Askeri Birliği adına konuşma yapan Libya 12. Piyade Tabur Komutanı Albay Ali Abdulselam Zaid, tarihi bir an yaşadıklarını dile getirdi.

5/26

"ZORBA YÖNETİME KARŞI ÖZGÜRLÜK SAVAŞI VERDİK" Allah'ın yardımıyla bozguncu ve zorba yönetime karşı özgürlük uğruna yaptıkları savaşın çetin günlerinde edindikleri azim ve kararlılığının, yaptıkları eğitimler sayesinde arttığını vurgulayan Zaid, "Devrim esnasında çok zor şartlar altında halkın çağrısına kulak verip savaşa giren devrimcilerden kurulan 12. Piyade Taburu, burada zorlu bir eğitim sürecinden geçti. Eğitim süreci boyunca bizi motive eden ve hasreti unutturan yegane güç, atalarımızdan bize kalan şeref ve özgürlük için mücadele gücüdür" dedi.

6/26

Libya halkına seslenen Zaid, kanunlara ve nizamlara mutlak itaat edeceklerine, vatan müdafaası vazifesini canları pahasına yerine getireceklerine söz verdi.

7/26

Libya Askeri Ateşesi Ali Mustafa Alturmal da 17 Şubat devriminin Libya topraklarında yeni bir medeniyetin yeşermesine vesile olduğunu söyledi.

8/26

Alturmal, Türkiye'de eğitim gören askerlerin Libya'ya döndükten sonra mevcut durumu daha iyi hale getirmek için elinden gelen çabayı göstereceğini ifade etti.

9/26

"TÜRKİYE'NİN KALBİ, LİBYA HALKIYLA BİRLİKTE" Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşan Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz ise Türkiye'nin kalbinin daima kardeş Libya halkı ile birlikte attığını kaydetti.

10/26

Türkiye'nin, Libya'nın huzur ve istikrar içerisinde olması için gayret gösteren ülkelerin en başında geldiğine dikkati çeken Kurutmaz, Libya askerlerinin eğitiminde emeği geçenlere teşekkür etti.

11/26

Tören, Libya ve Türk askerlerin tören geçişi ile sona erdi.

12/26

ŞÜKÜR SECDESİ VE BOZKURT İŞARETİ YAPTILAR Tören sonrası Libyalı askerler birbirlerine sarılarak, kep atarak ve yere şükür secdesi yaparak başarıyla biten eğitimi kutladı.

13/26

Bozkurt ve zafer işareti yapan bazı Libya askerleri dikkat çekti.

14/26

15/26

16/26

17/26

18/26

19/26

20/26

21/26

22/26

23/26

24/26

25/26