Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Limni Gölü kara büründü

Zigana Dağı'nın eteklerinde bulunan, sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı Limni Gölü Tabiat Parkı, yağan karın ardından görsel şölen sunuyor.

1/16

Kar kalınlığı 50 santimereye ulaşan ve büyük bölümü buz tutan göldeki kış güzelliği drone ile havadan görüntülendi...

2/16

Doğu Karadeniz'in alternatif turizm merkezlerinden Limni Gölü Tabiat Parkı, yağan karın ardından büyük bölümü buz tutan görüntüsüyle görsel şölen sunuyor.

3/16

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan, Trabzon'a 65 ve Gümüşhane kent merkezlerine 45 kilometre uzaklıktaki Limni Gölü, Tarihi İpek Yolu üzerindeki Zigana Dağı'nın eteklerinde yer alıyor.

4/16

Sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı alanda oluşan krater özelliğine sahip 2 bin 24 rakımlı gölde, iki günden bu yana kentte etkisini gösteren kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu.

5/16

Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı tabiat parkında göle eşlik eden ağaçların manzarası ve buz tutan göl, drone görüntülerine yansıdı.

6/16

Geçen yıl 100 bini aşkın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği tabiat parkında konuklar için bir restoran ve konaklama amaçlı 22 orman köşkü bulunuyor.

7/16

Limni Gölü, yerli turistlerin yanı sıra doğa turizmi için Doğu Karadeniz Bölgesi'ni tercih eden Arap turistlerin önemli uğrak noktalarından birisini oluşturuyor.

8/16

Gölü tercih eden yerli ve yabancı turistler, Zigana yöresine özgü işlenmemiş yerli kuzu etinin lezzetini tadarak, karlı göl görüntüsüne karşı semaverde çay yudumlamanın keyfini yaşıyor.

9/16

Geçen yıl 100 bini aşkın yerli ve yabancı turisti ağırlayan ve özel araçlarla ulaşım sağlanan gölün bulunduğu tabiat parkını bu yıl içinde 200 bini aşkın yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

10/16

Tabiat parkının kış ayında da hizmet vermesi için yol üzerinde yapılan çığ önleyici düzenlemelerin ardından Limni Gölü kış mevsiminde de ziyaretçilerine hizmet vermeyi sürdürüyor.

11/16

2018 yılı için hedeflerinin 200 bin yerli ve yabancı turist olduğuna dikkati çeken göl kışın ayrı güzel.

12/16

200 bini aşkın kişi bu yıl içerisinde Limni Gölü'nü ziyaret etti.

13/16

Zigana Dağı'nın eteklerinde bulunan, sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı Limni Gölü Tabiat Parkı

14/16

Zigana Dağı'nın eteklerinde bulunan, sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı Limni Gölü Tabiat Parkı

15/16

Zigana Dağı'nın eteklerinde bulunan, sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı Limni Gölü Tabiat Parkı

16/16