Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Macaristan'da terör önleyici timler sokaklarda

Fotoğraflar: Reuters

Macaristan'da Noel'in yaklaşmasıyla Avrupa'da terör tedirginliği iyice arttı. Almanya'daki beton bloklu önlemlerden sonra Macaristan'da anti-terör birlikleri sokaklara girdi.

1/11

Avrupa'da Noel'in yaklaşması terör paniğini de artırdı. Almanya'da geçtiğimiz ay başlayan terör korkusu ile beton bariyerler inşa edilmiş, Noel çarşılarının olduğu meydanlar çepeçevre sarılmıştı.

2/11

Almanya'nın tedirginliği Avrupa'da yayılmaya devam ediyor. Macaristan'a da sıçradı. Başkent Budapeşte'nin sokakları anti-Terör birlikleri tarafından sarıldı. Sokaklarda terör önleyici birlikleri gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, birlikler; çelik yelek, miğfer ve ağır silahlar ile birlikte zırhlı araçlarla bölgede kol gezdi.

3/11

Terör paniği ile savunma moduna geçen Avrupa'da polisler yavaş yavaş sokaklara hakim olmaya başlıyor.Avrupa yaklaşık iki aydır terör paniği nedeniyle diken üstünde duruyor. Geçtiğimiz ay Almanya'da Berlin, Münih ve Leipzig'de Noel çarşıları beton bariyerler ile çevrelenmiş, DEAŞ'ın olası araçlı terör saldırılarının önlemeye çalışıyorlar.

4/11

Bu ay da sokaklara inen otomatik ve uzun namlulu silahlı polisler de bölgenin asayişini sağlıyor.Her ne kadar Avrupa bu yöntem ile terörü önlemeye çalışıyor olsa da OHAL görüntülerini andıran bu sahneler, Avrupalılar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

5/11

Almanya'da geçtiğimiz 19 Aralık'ta bir Noel çadırına tır dalmış, 12 kişi yaşamını yitirmişti. Bu yıl Berlin'de bulunan o Noel Pazarı'nda güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.

6/11

Almanya'da Noel yaklaştıkça panik seviyesi üst düzeye çıkıyor. Geçtiğimiz yıl, tam bugün Başkent Berlin'de gerçekleştirilen Almanya'daki Noel pazarı saldırısını anmak için toplanacak kalabalığa yönelik Alman polisleri güvenliği artırdı.Geçtiğimiz günlerde beton bariyerleri yollara döşeyen Alman yönetimi, bu sefer de Berlin sokaklarını otomatik silahlı polislere emanet etti.

7/11

Başkent Berlin'de Üst düzey güvenlik önlemlerinin yer aldığı Almanya'da Noel yaklaştıkça güvenlik seviyesinde de artışa gidildi. Bugün için sokaklara inen Alman polisleri, çelik yelek, otomatik silahlar ve zırhlı araçlarla bölgede güvenlik seviyesini artırdı.

8/11

Bariyerlerle çevrilen bazı yollar trafiğe kapatılırken, otomatik silahlı polisler de bölgede devriye gezdi.Almanların önlemleri bununla da sınırlı kalmadı. Olası terör saldırılarına karşı kırmızı alarm pozisyonuna geçen Alman polisleri, çatılara da keskin nişancı tüfekli özel polisler yerleştirdi.

9/11

Bölgede yaşanan bu ultra önlemler yollardan geçen Alman vatandaşlarını da korkuya sevk etti. Bununla birlikte sivil kıyafetli veya kostümlü polislerin de Noel pazarında devriye gezdiği iddia edildi.

10/11

Almanya'da özellikle Noel yaklaştıkça alınan bu üst düzey önlemler ülkede yaşayanları da huzursuz ediyor. Özellikle Berlin, Münih ve Leipzig'de beton bloklu önlemler Almanları bezdirmiş, blokların üzerine sitem olarak "Teşekkürler Merkel" yazmışlardı.

11/11