Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Manchester City'den 200 milyon poundluk akademi

Manchester City, dünyanın en iyisi olarak adlandırdığı Futbol Akamdemisi'nin tesislerini resmi olarak açtı.

1/16

150 ile 200 milyon Pound arasında bir paraya malolan tesislerde kulübün hedefi geleceğin yıldızlarını yetiştirmek.

2/16

Defans oyuncusu Pablo Zabaleta tesisleri tarif ederken, "Böylesini daha önce hiç görmedim. Evimden çok burada olmayı tercih ediyorum. Messi de Arjantin Milli Takımı ile buraya geldiğinde buradan çok etkilenmiş ve hayran kalmıştı" dedi.

3/16

Takımın sahibi Şeyh Mansur 2008'de, "Sadece yıldızların takımını değil, geleceği inşa ediyoruz" açıklaması yaparken, bunun en büyük ayağı tamamlandı. Bu sözlerin üzerinden altı yıl geçerken, Manchester City Futbol Akedemisi açıldı. Takımın maçlarını oynadığı Al Etihad Stadı'nın karşısındaki tesislerde yok yok.

4/16

16 futbol sahası, üç jimnastik salonu, hastalıklı dokuları yok etmek için düşük ısıda yoğun soğuk uygulayarak yapılan kriyoterapi tedavisi için özel oda, donanımlı ses odaları, 6 yüzme havusu ve daha fazlası, üçüncü katta ise rezerv takım oyuncuları için yatak odaları bulunuyor.

5/16

Etihad Stadı'na köprü geçişi olan tesislerde City Meydanı bulunuyor. 8 bin metrekarelik alanda kafe barlar ve çeşitli eglence alanları mevcut. Tesislerin, metroyla şehir merkezine bağlantısı da yapıldı. Tesislerde 44 bin metrekarelik bir alana ise alışveriş merkezi yapıldı.

6/16

Alt yapı takımları ile kadın takımlarının maçlarını oynaması için alt 5 bini oturma olmak üzere toplam 7 bin kişi kapasiteli stad inşa edildi. Park alanlarının da unutulmadığı tesislerde, a takım antrenmanlarını yapacağı ve sentetik çimden yapılan kapalı özel stat bulunuyor.

7/16

Tesislerde oyuncuların her türlü ihtiyacı düşünülmüş.

8/16

Jimnastik salonu, sağlık merkezi, terapi ve dinlenme alanları, ders salonları, tiyatro salonu, havuzlar, yönetim alanları ve akademi ve a takım oyuncularının kalabileceği yatak odaları son derece lüks.

9/16

Teknik heyet ve ziyaretçiler için restoranın da olduğu son model tesislerde, City yönetimi için toplantı ve çalışma salonları yapıldı.

10/16

City tesislerinde basın mensupları da düşünüldü. 120 kişilik basın merkezinin olduğu tesislerde simultene tercümeye olanak veren odalar ve sistem ile medya alanları da yapıldı.

11/16

12/16

13/16

14/16

15/16