Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Meghan Markle ve Prens Harry’nin yeni evine İngilizlerden tepki

Meghan Markle ve Prens Harry'nin, Kensington Sarayı’ndaki malikaneden ayrılıp yeni eve taşınması halkın tepkisini çekti.

1/16

Meghan Markle ve Prens Harry, Kensington Sarayı’ndaki malikaneden ayrılıp Windsor Kalesi’nde yeni bir eve taşınma kararı alınca yeni evin güvenlik masrafları İngilizlerin tepkisini çekti.

2/16

İlkbaharda dünyaya gelecek ilk bebeklerinin doğumundan önce 19. yüzyıldan kalma Frogmore Kır Evi’ne taşınacak olan kraliyet çiftinin güvenlik masrafının 5 milyon sterline mal olacağı iddia edildi.

3/16

İngiliz halkının vergileriyle geçinen kraliyet ailesinin halka 5 milyon sterlinlik ek yük getirmesi eleştiri konusu oldu.

4/16

Kraliyet ailesinin eski koruma görevlisi Ken Wharfei Mirror gazetesine yaptığı açıklamada, “Binanın yapımı ve güvenliğinin sağlanması ilk yıl 5 milyon sterline mal olur” dedi.

5/16

Frogmore Kır Evi bugüne kadar kullanılmadığı için koruması da bulunmuyor.

6/16

En az iki ya da üç güvenlik görevlisinin çalışması beklenen evin güvenlik kameralarıyla donatılması gerekiyor.

7/16

Meghan Markle ve Prens Harry’nin 19 Mayıs’ta kıyılan nilahlarının ardından düğün resepsiyonu iki katlı Frogmore Kır Evi’nde yapılmış, çiftin nişan fotoğrafları da evin bahçesinde çekilmişti.

8/16

Şu anda Kensington Sarayı’ndaki iki yatak odalı Nottingham Kır Evi’nde yaşayan kraliyet çifti, bebeklerinin doğumuyla birlitke beş yatak odalı Frogmore Kır Evi’nde hayatlarına devam etmeyi planlıyor.

9/16

Çiftin dünya çaponda milyonlarca kişinin canlı yayınla izlediği düğünü 3,4 milyon sterline mal olmuştu.

10/16

Öte yandan çiftin saraydan ayrılıp kır evine taşınma nedeni olarak Markle’ın Kate Middleton’la anlaşamaması ve yeni doğacak bebeğini ‘akvaryum’a benzettiği sarayda büyütmek istememesi gibi gerekçeler öne sürüldü.

11/16

Sekiz torunu, yedi de torununun çocuğu olan Kraliçe II. Elizabeth, ‘hamile’ sözünü kaba buluyor, yerine başka bir ifade kullanmayı tercih ediyor.

12/16

Üç çocuk dünyaya getiren Kate Middleton’ın ardından Meghan Markle’ın hamile olduğu haberi, tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

13/16

Hemen her gün ‘hamile düşes’ haberleri yapılırken Kraliçe II. Elizabeth’in kraliyet hamileliğine yaklaşımı hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı.

14/16

Kraliçe, torunları ve onların ailelerini genişletmeleriyle gurur duysa da ‘hamile’ sözünü kullanmayı sevmiyor.

15/16

‘Hamile’ sözünü ve hamilelik dönemini kaba bir ifade olarak gören Kraliçe, “aile olma yolunda” ifadesini kullanmayı tercih ediyor.

16/16