Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Meriç Nehri'nde botun batmasıyla kaybolan kaçaklar aranıyor

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen kaçakları taşıyan botun battığı Meriç Nehri'nde kaybolan kişileri arama çalışmaları üçüncü gününde de devam ediyor.

1/7

AFAD ekipleri arama çalışmalarını Süvari Köprüsü'nden başlattı. Meriç Köprüsü ve önceki gün cesetlerin çıktığı yönde aramalar sürüyor.

2/7

Nehirde akıntının hızlı, su seviyesinin yüksek olması nedeniyle lastik botun battığı alanın yaklaşık 1 kilometre aşağısında çalışmalar artırıldı.

3/7

Çalışmaların nehrin geçtiği Doyran köyü mevkisinde devam edeceği belirtildi.

4/7

AFAD ekipleri önceki gün, hudut birliği askerlerinin nehirden yardım isteyenlerin sesini duyduklarını belirtmesi üzerine, Meriç Nehri askeri yasak bölgesinde arama çalışması başlatmıştı.

5/7

Alabora olan bir bot bulunmasına rağmen, ikindi vaktine kadar herhangi bir sonuç elde edilememişti. Akşam saatlerinde ise nehirde 2'si çocuk 1'i kadın, 3 kişinin cesedi bulunmuştu.

6/7

Cesedi bulunan kadının üzerinden Ayşe Abdürrezzak'a (36) ait, çantasında da Abdülkadir Enes Abdürrezzak (11) ve Halil Münir Abdürrezzak (3) adına kimlikler bulundu. Kadının çantasından çıkan kimliklerin cesetleri bulunan çocuklara ait olup olmadığının araştırıldığı belirtilmişti.

7/7