Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mısır'da bal arısı zehri tedavi olarak kullanılıyor

Mısır'da, birçok hastalığın tedavisinde bal arısı zehri destekleyici ürün olarak kullanılıyor

1/14

KAHİRE (AA) - Bal arısının salgıladığı zehir, pek çok kronik hastalıkla mücadelede destekleyici tedavi ürünü olarak kullanılıyor.

2/14

Mısır'ın daha çok gelir seviyesi düşük bölgelerinde rağbet gören arıyla tedavi merkezleri her gün onlarca hastaya hizmet veriyor. Bu merkezlerde çalışanlar arıların gelen hastaları sokmasını sağlayarak tedavi ediyor.

3/14

Arıyla tedavi merkezi işletmecisi Seyyid es-Sayih, kendilerine daha çok Hepatit C, kısırlık ve sinüs hastalarının geldiğini söyledi.

4/14

Sayih, kendilerine gelen hastaların öncelikle başka hastalıkları olup olmadığını ve doktora gidip gitmediklerini araştırdıklarını dile getirerek, hastanın arıyla tedavi edilebileceğine karar verdikleri anda sürecin başladığını kaydetti.

5/14

Arıyla tedavi merkezi çalışanlarından Şaban Mübarek ise bal arısıyla tedavinin ücretsiz olduğunu ifade ederek, merkeze gelen hasta sayısına göre günde 500 ile bin arı kullandıklarını belirtti.

6/14

Omur iliği hastalığı nedeniyle arıyla tedavi merkezine gelen Halid Diyab da, "Buraya önce omur iliğimdeki sorun nedeniyle müracaat ettim ve çok faydasını gördüm.

7/14

Şimdi ise fasial paraliz (yüz felci) sorunum var ve inanıyorum ki arı zehriyle bu hastalıktan da kurtulacağım" dedi.

8/14

İnsanların arıyla tedaviyi yadırgadığını aktaran Diyab, Kur'an'ı Kerim'de de bal arısının faydalarına işaret edildiğini hatırlatarak, arıyla tedavi yönteminin faydalı olduğuna inandığını ifade etti.

9/14

Arı zehri, arıdaki salgı bezlerinden çıkan asidik bir sıvı olup kronik pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

10/14

Mısır'da bal arısı zehri tedavi olarak kullanılıyor ...

11/14

Mısır'da bal arısı zehri tedavi olarak kullanılıyor ...

12/14

Mısır'da bal arısı zehri tedavi olarak kullanılıyor ...

13/14

Mısır'da bal arısı zehri tedavi olarak kullanılıyor ...

14/14