Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Motosikletli kadın zabıta ekipleri görev başında

İstanbul'daki seyyar satıcılar ve dilencilere karşı mücadele edecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Motosikletli Zabıta Ekipleri'ne kadın zabıta memurları göreve başladı.

1/11

Motosikletli zabıta memuru Seda Bülbül (21), seyyarlar ve dilencilerle mücadele edeceklerini söyledi.

2/11

Bülbül, "Mecidiyeköy, Avrasya Tüneli, E-5 ve E-6 üzerindeki yollara bakıyoruz. Korsan simit satanlara, seyyarlara ve çocuklarıyla beraber olan dilencilere müdahale ediyoruz. Daha önce de zabıta olarak kabahatlere karşı mücadele ediyorduk ama göreve başladığımdan itibaren motosikletli ilk oluyor. 2 ay motosiklet eğitimi aldım. Eğitimleri de alıp göreve başladık. Deneme sürüşleri de yaptık. Motosikletli olarak görev yapacağım için endişeli değilim. Sevdiğim bir mesleği yapıyorum. Vatandaşlar bizi ilk gördüğünde şaşırıyorlar, zabıta değil de polis olarak görüyorlar. Çok güzel halktan tepkiler de alıyoruz."

3/11

Motosikletli zabıta memuru Fatma Tuğçe Çelik (24), endişesi olmadığını ve kendisine güvendiğini belirterek, görevleri için çeşitli eğitimler aldıklarını ifade etti.

4/11

Çelik, "Seyyar ve dilencilere bakacağız. Motorcu olduğumuz için biraz tehlikeli bir iş. Biraz daha sürüşe hakim olabilirsek daha sağlıklı ilerleyebiliyoruz. Daha hızlı da gidebileceğiz. Trafikte sizi görmeme imkanı olabiliyor bir eğitim aldığımız için bu konuda daha tecrübeli ve güvenli davranıyoruz." diye konuştu.

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11