Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Muhafazakarların tercih ettiği tatil yerleri

İstanbul -Türkiye Küresel İslam Seyahat İndeksi verilerine göre, Türkiye muhafazakar Müslümanların seyahat için en çok tercih ettiği ülke. Türkiye içerisinde de en sık tercih edilen destinasyon İstanbul.

1/9

Rumeli Hisarı- Türkiye Muhafazakarların yurt dışı seyahati için genelde Türkiye'yi tercih etmesinin nedeni ise, hem tarihi ve doğal güzellikleri hem de birtakım hassasiyetleri gözeterek hizmet veren turistik tesisleri. Aynı zamanda ülkenin birçok yerinde çok sayıda ibadethane ve dini öğeleri ön plana çıkaran görkemli yapıların bulunması da belirleyici unsurların başında geliyor.

2/9

Birleşik Arap Emirlikleri- Dubai Son yıllarda ilginç atılımlarla dünyanın en gözde turizm destinasyonları haline gelen Birleşik Arap Emirlikleri, hem İslami kimliği hem de modern turistik aktiviteleri ile ön plana çıkan coğrafyalardan.

3/9

Birleşik Arap Emirlikleri- Dubai Bu emirliklerden özellikle Dubai, hem coğrafi yapısı, hem de lüks mimari yapıları, hem deniz, kum, güneş imkânı hem de ucuz alışveriş imkanıyla, tüm kesimlerden yoğun ilgi görürken, özellikle muhafazakarlar tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Ülkede Müslüman halkın, İslami kurallara bağlı yaşaması da yine Dubai'yi muhafazakarlar için özel kılan bir başka unsur oluyor.

4/9

Malezya Teknolojinin, estetiğin ve modernitenin her geçen gün gelişerek ilerlediği bu ülkenin en güzel yanı, mutlu mesut yaşayan ve yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyen halkı.

5/9

Malezya Bununla birlikte Malezya için doğanın kalbi tabiri çok uygun kalıyor. Muson yağmurlarıyla beslenen ormanlar, bu ülkeyi cennetten bir köşe haline getirmektedir. İbadethanelerin sayısı ve yakınlığı, alkol kullanımının minimum düzeyde olması ve helal gıda dışında herhangi bir gıda ürününün kullanılmaması Malezya'yı muhafazakarlar için özel kılıyor.

6/9

Maldivler Söz konusu deniz, kum, güneş olunca sadece muhafazakarlar tarafından değil, toplumun her kesimi tarafından tercihlerin ilk sırasında tutulan Maldivler, hemen herkese bir tatilden daha fazlasını vaat ediyor.

7/9

Maldivler Maldiv adalarını özellikle muhafazakarların sıkça tercih etmesinin nedeni ise, bu adalarda bulunan tesislerin özel hayatı gizleyen ve ayrı tutan bir anlayışla düzenlenmiş olması. Maldivler'de bir tatile çıktığınızda isteğiniz doğrultusunda konaklayacağınız tesiste tatiliniz boyunca sizi herhangi birinin görmemesi mümkün olabiliyor. Hatta siz denizde yüzerken dahi isterseniz, kimsenin sizi görmemesini sağlayabiliyorsunuz. Özellikle havuz üstü villalar muhafazakar balayı çiftleri tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

8/9

Suudi Arabistan Şüphesiz dünya üzerinde muhafazakarlar tarafından en çok tercih edilen ülke Suudi Arabistan. Bu ülkenin muhafazakarlar tarafından oldukça sık tercih edilmesinin yegane sebebi İslam dünyasının en kutsal şehri olması ve buraya yapılan seyahatlerin temel ibadetlerden biri olması.

9/9