Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Murat Kurum'dan müsilaj temizliğinin 'öncesi ve sonrası' halleri

Marmara Deniz'ni kaplayan ve çevreye zarar veren denz salyası olarak bilinen müsilajın sona erdirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

1/16

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı liderliğinde yürütülen çalışmalarla, Marmara Denizi'nin müsilajla kaplanan büyük bir çoğunluğu eski haline döndü.

2/16

Geçtiğimiz günlerde sadece birkaç gün içerisinde 733,1 metreküp müsilajın toplarak atık tesisinde bertaraf edildiğini duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün de müsilajlı ve müsilajsız deniz fotoğraflarıyla yapılan çalışmaları gözler önüne serdi.

3/16

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Öncesi ve Sonrası" başlığını kullanırken, Marmara Hepimizin etiketini de metne ekledi.

4/16

Bakan Kurum, duyurusuna, "Marmara Denizi'mize kıyısı olan illerimizde Belediyelerimiz ve Valiliklerimizle hep birlikte sürdürdüğümüz müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık.

5/16

İnşallah çok çalışarak kısa sürede denizimizin mavi sularına kavuşacağız Marmara Hepimizin." ifadeleriyle başladı. İşte il il temizlik öncesi ve sonrası haller...

6/16

İstanbul - Pendik

7/16

İstanbul - Caddebostan

8/16

Tuzla Tersanesi

9/16

Yalova

10/16

Kocaeli - Körfez

11/16

Kocaeli - Eskihisar

12/16

Çanakkale

13/16

Tekirdağ

14/16

Bursa

15/16