Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Namlunun ucundaki şöhretler

Ünlüleri de vururlar Başından vurularak ağır yaralanan İbrahim Tatlıses, daha önce iki kez daha silahlı saldırıya uğramıştı. 1990 yılının Ocak ayında Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken bacağından vurulan şarkıcı, 18 Mayıs 1998 tarihinde Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde otomobilinin içerisindeyken bu kez pompalı tüfekli bir saldırının hedefi olmuş ancak yara almadan kurtulmuştu. Tatlıses'e yapılan saldırı akıllara ünlülerin maruz kaldığı diğer saldırı olaylarını getirdi. İşte kurşunlara hedef olan diğer ünlüler...

1/24

Özcan Deniz 16 Şubat 2008'de Çeşme'de Altınyunus Oteli'nde sahne aldıktan sonra Mustafa Adaş tarafından bacağından vuruldu. İddialara göre 'Meleğim' şarkısını isteyen Adaş, Deniz şarkıyı söylemeyince silahına davranmıştı.

2/24

Derya Tuna Ekim 2002'de Derya Tuna, Günay Restaurant'ın önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu Hüseyin Bozan tarafından bacağından vuruldu.

3/24

Okan Bayülgen Kasım 97'de Okan Bayülgen bacağından vurulmuştu. 'İstanbul Kanatlarımın Altında' isimli sinema filminin setinde bacağından vurulan Bayülgen'in saldırganı Murat Çakmak, sanatçıyı filmde canlandırdığı 'Lagari Hasan Çelebi' rolüyle Osmanlı'ya hakaret ettiği gerekçesiyle vurduğunu söylemişti.

4/24

İsmail Türüt Mayıs 2001'de İsmail Türüt, daha önce Arto'yu vuran saldırgan Tolga Bilgi tarafından sahne aldığı restoranda ayağından vuruldu. Yakalanan Bilgi, gazetecilere "Çok konuşursa böyle olur'' dedi. Bilgi, Arto'yu vurduktan sonra cezaevine girmiş, 6 ay sonra tahliye edilmişti.

5/24

Arto Eylül 2000'de Harutyun Dalga nam-ı diğer Arto, silahlı saldırı sonucu Etiler'de Tolga Bilgi tarafından bacağından vuruldu.

6/24

Mehmet Ali Erbil Şubat 2005’te ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil’e silahlı saldırıya uğradı. Erbil’in aracına kimliği bilinmeyen kişiler tarafından ateş açıldı. Erbil, aracına binerken dört el ateş edildi. Kurşunlardan biri, Erbil’in aracına isabet ederken diğeri çok yakınından geçti. Sunucu ve oyuncu şans eseri ölümden döndü.

7/24

Bülent Ersoy ‘Diva’ lakaplı şarkıcı 1989 yılında Adana'da bir konser sırasında Hacı Tepe adlı kişinin 'Çırpınırdı Karadeniz' adlı şarkı isteğini yerine getirmediği için vuruldu. Hastaneye kaldırılan sanatçı ameliyata alındı, sonra ayağı bir süre alçıda kaldı.

8/24

Asena Ocak 2003'te ünlü oryantal Asena, silahlı saldırıya uğradı. Bir televizyon kanalında yayımlanan 'İbo Show' adlı programın çekimlerine katılmak üzere Seyrantepe'deki stüdyolara giden Asena, arabasından inerken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacağından vuruldu. Olayın hemen ardından hastaneye kaldırılan Asena, ameliyata alındı. Kurşunun Asena'nın diz kapağının altına isabet ettiği öğrenildi.

9/24

Asena Ocak 2003'te ünlü oryantal Asena, silahlı saldırıya uğradı. Bir televizyon kanalında yayımlanan 'İbo Show' adlı programın çekimlerine katılmak üzere Seyrantepe'deki stüdyolara giden Asena, arabasından inerken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacağından vuruldu. Olayın hemen ardından hastaneye kaldırılan Asena, ameliyata alındı. Kurşunun Asena'nın diz kapağının altına isabet ettiği öğrenildi.

10/24

Cengiz İmren Mart 2006'da fantezi müzik yorumcusu Cengiz İmren uğradığı silahlı saldırı sonucunda bacağından yaralandı. İstiklal Caddesi'ndeki bir bardan çıkışta vurulan İmren, ameliyata alındı.

11/24

Gülşen Aralık 2007'de Ankara'da sahne aldığı gece kulübünün çıkışında Gülşen silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Gülşen, şöyle konuşmuştu: "Kulüp çıkışında birkaç kişinin bağırarak ateş açtığını gördüm. Bana yönelik bir saldırıydı ama kimin, neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. 11 yıldır piyasadayım, ilk kez böyle bir şey başıma geldi!"

12/24

Kaya Çilingiroğlu Çilingiroğlu, Kasım 2003’te işyerinin önünde üç kişinin silahlı saldırısına uğradı.

13/24

Ahmet Çakar Eski FİFA hakemlerinden olan Ahmet Çakar, 2004 yılında Mecidiyeköy’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Mecidiyeköy profilo alışveriş merkezi önünde otomobilinden inen Çakar’a kimliği bilinmeyen bir kişi yaklaştı. Çakar saldırıda karnından ve kasığından vurularak yere düşerken saldırgan da yaya olarak kaçtı.

14/24

Hıncal Uluç 1994 yılında Hıncal Uluç da silahlı saldırıya uğradı.

15/24

Cem Özer Şovmen ve oyuncu Özer, 24 Ocak 1992’de oynadığı kabere çıkışı Maçka Oteli önünde vuruldu. Sanatçının ayağına iki kurşun isabet etti.

16/24

Özlem Selanik Manken ve ses sanatçısı Özlem Selanik, Şişli’deki evine dönerken 20 Ocak 1995 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu 3 kurşunla ayaklarından yaralandı.

17/24

Fahrettin Aslan Kamuoyunda “gazinocular kralı” olarak tanınan Fahrettin Aslan, arkadaşının işten çıkartılmasına kızan Müslüm Bakırcihan’ın açtığı ateş sonucu, 17 Kasım 2000 tarihinde Taksim AKM önünde bacağından yaralandı.

18/24

Erol Köse Müzik yapımcısı ve sanatçı Erol Köse, Üsküdar’da nöbetçi eczane ararken 31 Aralık 1999’da uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından yaralandı.

19/24

Notorious B.I.G. 1997’de göğsünden 4 kez vurulan rapçi hayata veda etti ancak cinayeti hâlâ çözülemedi.

20/24

Akon Amerikalı rapçi Akon da 2005 yılında omzundan vurulmuştu.

21/24

The Game Rapçi 18 yaşındayken başarısız olduğu bir uyuşturucu satışı yüzünden 5 yerinden vuruldu. 3 gün komada kalan The Game rapçi olmaya hastanede karar verdi.

22/24

50 Cent 50 Cent 2000 yılında Jamaika’da saldırıya uğradı ve 7 yerinden vuruldu.

23/24

Tupac Shakur (2Pac) Las Vegas'ta 7 Eylül 1996 günü kimliği belirsiz kişilerce vuruldu ve tam 7 gün sonra saat 04:03'te öldüğü açıklandı. Cenazesi halka açık yapılmadı. Annesi cesedini yaktırıp küllerini Los Angeles Köprüsü'nden aşağı boşalttığı sanılmaktadır. Ölümünün sonrasında hakkında yüzlerce spekülasyon yapıldı. Hayranlarının çoğu onun ölmediğine inanıyor.

24/24