Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

National Geographic'den günün fotoğrafları

Kâr amacı gütmeyen bir bilim ve doğa organizasyonu olan dergi National Geographic'den günün fotoğrafları.... Vancouver, Kanada: Kel kartal, Kuzey Amerika'ya özgü tek kartaldır. 5 kilograma kadar ağırlık kaldırabilen bu kartal türü, 2 metreden fazla kanat açıklığına sahiptir. Uzmanlık alanı balık avcılığı olan kel kartalın beslenme düzeni %90 oranında balıklardan oluşur.

1/31

New York: Riya DiCapo, babasının onuruna dövme yaptırıyor. Bu fotoğraf, Ölümün Farklı Yüzleri belgeselinden.

2/31

Madagaskar: Yaşayan en büyük lemur olan indri, aynı zamanda evrim yoluyla neredeyse tüm kuyruğunu kaybeden tek lemurdur. İndriler, güçlü bacaklarını kullanarak 10 metre yükseğe zıplayabilir ve kolaylıkla ağaçlara tırmanabilir.

3/31

Irak: Kimi Werner ile Doğal Yaşam belgeselinden bir kare.

4/31

Florida: Balık kartalının beslenme düzeni %90 oranında balıklardan oluşur. Kaygan balıkları yakalayıp tutabilmek için özel pençeleri ve çabuk kuruyan tüyleri ile balık kartalı, adeta balık avlamak için yaratılmış. Bu fotoğraf, Çılgına Dönen Hayvanlar belgeselinden.

5/31

Florida: Zeb, nesli tehlike altında olan Atlantik golyat orfozu ile birlikte yüzüyor. Bu fotoğraf, Canavar Balıklar belgeselinden.

6/31

Hunters, Washington: Köpek Dally en yakın arkadaşı Spanky ile tur atmayı seviyor. Bu fotoğraf, Vahşi Dostlar belgeselinden.

7/31

Hint şebeği taş duvarda yürüyor. Kış mevsiminde doğada yemek bulmak daha zor olduğu için yemek, su ve hatta terkedilmiş binalarda barınak bulmak amacıyla şehirlere yaklaşır. Bu fotoğraf, Çılgına Dönen Hayvanlar belgeselinden.

8/31

Nirvana grubu üyeleri Dave Grohl, Kurt Cobain ve Krist Novoselic. Bu fotoğraf, X Jenerasyonu belgeselinden.

9/31

Clearwater Dağları, Idaho: Ayı Pençesi, onunla konuşurmuş gibi Idahe'nin başını okşuyor. Bu fotoğraf, Hayatı Uçlarda Yaşayanlar belgeselinden.

10/31

Hintli genç kadın ibadet ediyor. Bu fotoğraf, Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi belgeselinden.

11/31

Bahamalar: Büyük çekiç balığı kameraya doğru yüzüyor. Çekiç başlı köpek balığı, duyu organlarının bulunduğu uzun çekici ile çevresindeki hareketleri ve avları algılar.

12/31

Deerfield Plajı, Florida: Dr. Susan Kelleher'in Afrika mahmuzlu kaplumbağası, yuvasının dışında yemek yiyor. Bu fotoğraf, Egzotik Hayvanlara İlk Yardım belgeselinden.

13/31

Massachusetts: Korkusuz Balıkçılar belgeselinden Ripple ve Reba.

14/31

Bozkurtlar sürüler halinde yaşar ve sürülerdeki kurt sayısı 36'ya kadar varabilir. Sürülerde küçükleri kontrol altında tutmak için sıkı disiplin zorunludur. Disiplinin yanı sıra sosyal bağları oldukça kuvvetlidir.

15/31

Hindistan: Holi Festivali'nde kutlama yapan bir kadın. Bu fotoğraf, Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi belgeselinden.

16/31

Londra: Ağzından ateş çıkaran bu adam, parafini püskürterek toz haline getiriyor, daha küçük damlacıklar halinde dağıtıyor ve yüzey alanını genişletiyor. Böylece, parafinin buharlaşarak oksijenle daha kolay karışmasını ve yanmasını sağlıyor.

17/31

ABD Başkanı Ronald Reagan (1911 - 2004) ve eşi Nancy Reagan, 1984 yılında Beyaz Saray'da. Bu fotoğraf, X Jenerasyonu belgeselinden.

18/31

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi belgeselinden bir kare.

19/31

Winston, Oregon: Pancake isimli çita en yakın arkadaşı Dayo ile gölgede dinleniyor. Aynı gün doğan Pancake ve Dayo artık ayrılmaz bir ikili. Bu fotoğraf, Vahşi Dostlar belgeselinden.

20/31

Britanya Kolombiyası, Kanada: Kimi Werner, doğal yaşamda nasıl kamufle olacağını öğreniyor. Bu fotoğraf, Kimi Werner ile Doğal Yaşam belgeselinden.

21/31

Hindistan'da bir sadu. Bu fotoğraf, Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi belgeselinden.

22/31

Deerfield Plajı, Florida: Dr. Susan Kelleher ukulele çalarken, mavi-sarı ara papağanı serenat yapıyor. Bu fotoğraf, Egzotik Hayvanlara İlk Yardım belgeselinden.

23/31

İsmini sırtındaki gümüş renkli kürkten alan gümüş sırtlı goril, saatte 40 kilometre hıza ulaşabilir. Bu fotoğraf, Çılgına Dönen Hayvanlar belgeselinden.

24/31

Guatemala: Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi belgeselinden bir kare.

25/31

Fotoğraf: Danielle Lussier, National Geographic Your Shot İrlanda'daki Aran Adaları'nda bir at, harabe halindeki bir kilisenin girişinde nöbet tutuyor.

26/31

Fotoğraf: Christine Albanese, National Geographic Your Shot Bir balina köpekbalığı, adeta hayranlarını peşine takmış, dalgaların altında süzülüyor.

27/31

Tibet kadınlar için çay ve dolgu TERMOSLAR bir inşaat sahasında su kaynatın.

28/31

Yalnız bir erkek kürk mühür yüksek Güney Georgia, Antarktika üzerinde üreme kolonisi yukarıda oturuyor.

29/31

Kapıda misyon kritik leopar....

30/31

Yuva bekleyen fedakar anneler...

31/31