Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Nepal'de 7.8'lik depremin etkisini Google Earth görüntüledi

Nepal’de geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 6 bini aştı.

1/11

Evleri yıkılan ve kalacak yer bulamayan binlerce insan öfkeli.

2/11

Yardımların dağıtılmasında meydana gelen gecikmeler, olumsuz hava koşullarında açık havada uyumak zorunda kalan, su, gıda ve sağlık hizmetlerine sınırlı erişime sahip depremzedeler başkent Katmandu'yu terk ediyor.

3/11

Google Earth'den deprem öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar da ülkedeki büyük yıkıntıyı gözler önüne seriyor.

4/11

7.8'lik depremin büyük yıkıntı yarattığı Nepal'de "mucize kurtuluş" haberleri de gelmeye devam ediyor.

5/11

Başkent Katmandu'daki Hilton Oteli'nin enkazında dün 15 yaşındaki bir erkek çocuk canlı çıkarıldı. Enkaz çalışmalarına katılan Nepalli polislerin bulduğu gencin isminin Pema Lama olduğu açıklandı.

6/11

Deprem nedeniyle 10 binden fazla kişinin yaralandığı, binlerce kişinin evsiz kaldığı Nepal'de başkent Katmandu'da yetkililerden ve örgütlerden yardım bekleyenler protesto eyleminde bulundu.

7/11

Evleri yıkılan ya da oturulamayacak durumda olan 200 bin Nepalli de çadır bulamıyor. Depremzedeler, yiyecek, su ve ilaç gibi en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor.

8/11

Depremin vurduğu kırsal bölgelere de yardım henüz ulaşmadı. Köylülerin yardım malzemesi taşıyan kamyonların önünü kestiği iddia ediliyor.

9/11

7.8 büyüklüğündeki depremin Nepal'de 8 milyon kişiyi etkilediği, 70 bin evin yıkıldığı ya da oturulamaz halde olduğu belirtiliyor.

10/11

Depremin yaralarını sarması için Nepal'in en az 5 milyar dolara ihtiyaç duyduğu tahmin ediliyor.

11/11