Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

New York'ta 'Pantolonsuz Metro Yolculuğu' etkinliği

Fotoğraflar: DHA, Reuters

ABD'de geleneksel 'Pantolonsuz Metro Yolculuğu' etkinliğinin 17'ncisi, eksi 10 derece soğuğa rağmen gerçekleştirildi.

1/12

ABD'de geleneksel ''Pantolonsuz Metro Yolculuğu'' etkinliğinin 17'ncisi gerçekleştirildi. 'Improve Everywhere' grubunca New York'ta düzenlenmeye başlanan ve dünya genelinde onlarca kente yayılan etkinlik, bu yıl da yoğun ilgi gördü.

2/12

EKSİ 10 DERECE SOĞUĞA ALDIRMADILAR

New York'ta eksi 10 derece soğuğa aldırmayan eylemciler, etkinlikten haberi olmayanların şaşkın bakışları altında metroda pantolonlarını çıkarmaya başladı.

3/12

Yolculuklarını yarı çıplak şekilde sürdüren eylemciler, daha önce belirlenen istasyonlarda inip başka trenlere binerek daha çok insanın dikkatini çekti.

4/12

Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens semtlerinde, New York'u etkisi altına alan soğuk havaya aldırmadan değişik meydanlarda buluşan gönüllüler, gruplar halinde değişik metro hatlarına bindikten sonra yolcuların şaşkın bakışları altında pantolonlarını çıkarıp çantalarına yerleştirdi.

5/12

EYLEMDEN HABERİ OLMAYANLAR ŞAŞIRDI

Yarı çıplak eylemciler, olağandışı hiçbir şey yokmuş gibi davranırken, eylemden haberi olmayan yolcular ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

6/12

Eylemciler, kendilerine yöneltilen sorulara, "Pantolonumu giymeyi unuttum" "Küresel ısınmayı protesto ediyorum", "Pantolonum ıslandı, çok üşüdüm, çıkardım." gibi ilginç ve esprili yanıtlar verdi.

7/12

New York metrosunda 2 saati aşkın süre iç çamaşırı ile yolculuk eden pantolonsuz eylemcilerin gösterisi Union Meydanı'nda sona erdi.

8/12

Metrodan çıktıktan kara ve soğuğa aldırmadan şehrin göbeğinde iç çamaşırları ile dolaşmayı sürdüren eylemciler, daha sonra sözleştikleri barlarda buluşarak eylemlerine devam etti.

9/12

POLİS MÜDAHALE ETMEDİ

Pantolonsuz eylemcilere polis bu yıl da müdahale etmedi.

10/12

Geçmişte yapılan eylemlerden birinde polis, katılımcıların bindiği tren hatlarından birini durdurmuş ve pantolonsuzları gözaltına almıştı.

11/12

Ancak açılan davada yargıç, pantolonsuz dolaşmanın yasalara aykırı olmadığına hükmederek eylemcileri serbest bırakmıştı.

12/12