Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ocakta aramızdan ayrılan ünlüler

2013'ün ilk ayı Ocak, ölümlerle başladı. Pek çok sanatçı, bilim adamı, haberci ve sporcuyu bu ayda yitirdik.

1/13

Ocak ayındaki ilk kayıp 4 Ocak'ta 'Sev Kardeşim' şarkısıyla hafızalara kazınan Şenay Yüzbaşıoğlu oldu.

2/13

Daha sonra 6 Ocak'ta 'Ağır Roman' kitabının yazarı Metin Kaçan'ın Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar ettiği ortaya çıktı. Kaçan'ın cesedi 12 gün sonra Beylikdüzü'nde bulundu.

3/13

12 Ocak'ta ise tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Sururi vefat etti.

4/13

Takvimler 16 Ocak'ı gösterdiğinde ise dünyaca ünlü Türk ressam Burhan Doğançay tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

5/13

17 Ocak Türk basını için acı bir gün oldu. Usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ölümü herkesi çok üzdü.

6/13

19 Ocak'ta Devlet Tiyatroları sanatçı ve rejisörü İsmet Hürmüzlü'yü kaybettik.

7/13

Yine aynı gün çok değerli bir bilim adamını yitirdik. Akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Toktamış Ateş bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

8/13

20 Ocak'ta bir ölüm haberi daha üzdü Türkiye'yi.. 'Deprem değil bina öldürür' sözüyle hafızalara kazınan Kızılay Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara yaşamını yitirdi.

9/13

21 Ocak'ta edebiyat dünyası yasa büründü. Türk edebiyatına hem öğretmen hem yazar olarak emeği geçen İsmet Kür yaşamını yitirdi. Ünlü yazar Pınar Kür, annesi İsmet Kür'ün ölüm nedeninin "yaşlılık" olduğunu, Eylül ayında geçirdiği beyin enfarktüsünden beri yatalak olduğunu ve ileri yaşı sebebiyle iyileşemediğini belirtti.

10/13

23 Ocak'ta tiyatro dünyasından bir yıldız daha kaydı. Oyuncu ve yönetmen Savaş Akova yaşamını yitirdi. Özellikle, Kanal D'de yayınlanan Şevval Sam'ın başrol oynadığı Gülbeyaz dizisinde canlandırdığı 'Musa' karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncunun vefatını arkadaşları Twitter'dan duyurdu.

11/13

Son olarak ise spor dünyasından acı bir haber geldi. Türk futbolunun önemli isimlerinden teknik direktör Arif Peçenek hayatını kaybetti.

12/13

27 Ocak'ta 'Piyanonun Kralı' Ferdi Özbeğen'in yoğun bakımda olduğu haberi geldi. 'Bu kez kötü haber gelmesin' diye dua ederken dün akşam ünlü sanatçının vefat haberi sevenlerini çok üzdü.

13/13