Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Olimpiyat ateşini Putin'in sevgilisi yakacak

Amerikan CBS televizyonunun iddiasına göre, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'nda olimpiyat ateşini, Rusya'nın Özbek asıllı jimnastikçisi Alina Kabaeva yakacak.

1/15

2004'de Atina'da Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan jimnastikçi Alina Kabaeva'nın bir özelliği de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le sevgili olduğu iddiası var. Geçtiğimiz yıl eşi Ludmilla Putin'den boşanan Putin'in Alina Kabaeva ile ortak çocukları olduğu da iddialar arasında.

2/15

Olimpiyat ateşini kendisinin yakmayacağını söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim dünya çapında tanınan çok iyi sporcularımız var. Onun için bu işe ben karışmayacağım" dedi. Alina Kabaeva'nın olimpiyat ateşini yakacağı iddialarıyla ilgili konuşan Putin,"Bu spekülasyondan haberim var. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov beni bilgilendirdi. Bunlar bilindik dedikodular" dedi.

3/15

Putin'in sevgilisi olduğu iddia edilen 30 yaşındaki Alina Kabaeva'nın Fisht Stadyumu'ndaki olimpiyat ateşini tutuşturacağı belirtiliyor. Soçi Kış Olimpiyatları Oyunları'nın açılış törenine katılmak için dünya liderleri de, Soçi'ye gelmeye başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılış töreni Türkiye saatiyle 18.14'te başlayacak. Rus yetkililer, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları için 9 bölümden oluşan bir tören hazırladı.

4/15

Olimpiyatlara katılacak sporcuların geçişinin yanısıra Rus tarihinden kesitler sunulan gösteriler düzenlenecek. Törende olimpiyat meşalesi de yakılacak. sporun bu en önemli organizasyonlarından birinde 87 ülkeden 2 bin 874 sporcu madalya için yarışacak. Oyunlara 16'ıncı kez katılan Türkiye'yi ise üç dalda 6 sporcu temsil edecek. Türkiye, buz dansı dalında ilk kez yarışacak. Tarihin en pahalı kış oyunları olarak dikkati çeken Soçi 2014 için 50 milyar dolar harcandı.

5/15

6/15

7/15

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15