Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ölmek üzereyken bulunan Çin aslanı hayata döndü

Aydınlı hayvansever Funda Küçük, ölmek üzereyken bulduğu Çin aslanı cinsi köpeği, özel bir bakımla yeniden hayata döndürdü.

1/15

Sokak hayvanlarına gönüllü bakıcılık yapan 38 yaşındaki banka çalışanı Funda Küçük, 2 ay önce yol kenarında yaralı halde bir köpek buldu.

2/15

Tüylerinin tamamı dökülen ve "Çin aslanı" olduğu sonradan anlaşılan köpeği alıp evine götüren Küçük, hayvanla adeta bir bebek gibi ilgilendi.

3/15

Beden eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu Küçük, hayvan bakımı konusunda kendi çabasıyla edindiği bilgilerle köpeği 2 ay boyunca tedavi etti.

4/15

Beden eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu Küçük, hayvan bakımı konusunda kendi çabasıyla edindiği bilgilerle köpeği 2 ay boyunca tedavi etti.

5/15

Küçük, tedavi süresinin sonunda tüyleri yeniden çıkan ve görüntüsüyle ilgi toplayan köpeği her gün banyoda elleriyle yıkıyor, iş sonrası yürüyüşe çıkıp birlikte vakit geçiriyor.

6/15

Köpeği hayata döndürme serüvenini aktaran Küçük, "Leona" adını verdiği hayvanı ölmek üzereyken bulduğunu, başkalarının "zaten ölecek, boşuna zaman kaybediyorsun" söylemlerine aldırış etmeden köpeği sahiplendiğini söyledi.

7/15

Leona'nın da bu süreçte hayata tutunmayı bildiğini ifade eden Küçük, şöyle konuştu: "Leona’yı bulduğumda tir tir titriyordu. Üzerinde hiç tüy yoktu, kaburgaları sayılıyordu. Muhtemelen para verilerek alınmış hastalanınca sokaklara atılmış bir köpek. Onu gördüğüm gibi alıp eve geldim.

8/15

İleri derecede uyuzu vardı, kan paraziti vardı. Derisini tedavi ettim. Her gün vitamin verdim. Ben yüzlerce hayvanı kurtardım ama bunun yeri bende ayrı.

9/15

İnsanların tiksinip yüzüne bakamayacağı bir haldeydi ama şimdi çok sevimli bir hayvan oldu. Öldü denilecek zamanda yeniden hayat buldu."

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15