Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ÖNDER imamhatipliler derneği Ankara hizmet binasını açtı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Karanlık zihniyetlerin özellikle müftülere nikah kıyma yetkisi konusunda Mecliste nasıl kıyamet kopardıklarını görüyorsunuz." dedi.

1/12

Tüfenkci, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin Ankara'daki hizmet binasının açılışı ile Talim Dergisi ve ÖNDER Akademi'nin tanıtımı amacıyla düzenlenen törene katıldı.

2/12

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, imam hatiplilerin ülkede rol model olduğunu belirterek, "AK Parti hükümetleri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle imam hatiplilerin gelişimi farklı noktalara taşındı.

3/12

İmam hatiplilerin rol model olması, uluslararası alanda Türkiye'nin ürettiği yerli ve milli bir değer olarak rol alması noktasında arkadaşlarımız gayretli çaba içinde. Bunun için tüm emeği geçenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

4/12

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesine yönelik eleştirilere tepki gösteren Tüfenkci, şunları kaydetti: "Karanlık zihniyetlerin özellikle müftülere nikah kıyma yetkisi konusunda Mecliste nasıl kıyamet kopardıklarını görüyorsunuz. Laiklik anlayışı sorunlu olanlar, süreç içinde sürekli imam hatiplileri bir düşmanlık ve karşı duruş üzerinden sorgulamayla düşman ilan etme noktasında gayret gösterdiler ama Allah'a hamdolsun ki sizler sahip çıktınız, millet sahip çıktı ve bu sorunlu zihniyetin baskısına karşı hep mücadele içinde oldunuz."

5/12

Törende, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan da konuşma yaptı.

6/12

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12