Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Oturma odalarına bahar geldi

Yaza girmeye hazırlandığımız şu günlerde oturma odalarınızda birkaç değişiklik yapmak evinizin havasını değiştirecektir...

1/23

İçinizi ferahlatacak renklerle, yazınıza neşe katacak birbirinden güzel yazlık oturma odası modellerini sizin için derledik...

2/23

Sarı, beyaz, yeşil renkler yazın vazgeçilmez renkleri. Sarıda limonun, yeşilde nanenin ferahlığı ile limonata tadında bir oturma odası...

3/23

Yeşil, turkuaz, turuncu renkler yazlık dekorasyon için diğer seçiminiz olabilir. Yerde kalın halılar yerine yazlık, sıcaklatmayan kilimler veya bu fotoğrafta olduğu gibi hasır halılar tercih edebilirsiniz.

4/23

Rahat rahat oturabileceğiniz, ayaklarınızı uzatıp kitabınızı okuyabileceğiniz uzun koltuklar, divanlar yaz için iyi bir seçim olabilir.

5/23

Çiçek desenli berjerlerle oturma odanıza hareket katabilirsiniz.

6/23

Yazın vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz balkon, bahçe ve verandalarınızı oturma odası konforunda döşeyebilirsiniz.

7/23

Yazın, ferahlığı evinizde hisetmek için beyazı dekorasyonunuzun ana rengi olarak seçmenizde fayda var.

8/23

Beyazı yastıklar, aksesuarlar, lamba ve abajurlarla renklendirebilirsiniz.

9/23

Yazın fazlalıklardan uzak, sade ve basit dekorasyonlar seçebilirsiniz.

10/23

Tıpkı kıyafetlerinizde olduğu gibi salonunuzda da fazla eşyalarınızdan kurtulup, hafif, rahat bir yaz yaşayabilirsiniz.

11/23

Evinizde küçük bütçelerle şirin dekorasyonlar hazırlayabilir ve evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

12/23

Büyük un kavanozlarının içerisine dekroasyonunuza uygun renklerde çiçekler doldurarak şık bir dekrasyon hazırlayabilirsiniz. Bu harika kavanozu mutfak yada oturma odası dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

13/23

Yemek masanızda olsun, evinizin dekorasyonunda olsun çiçekleri fincanlara yerleştirerek hoş sunumlar hazırlayabilirsiniz.

14/23

Şık sofralarınızı güllerle hazırlanmış fincanlarla daha da şıklaştırabilirsiniz.

15/23

Oturma odası dekorasyonunda ağır, kasvetli, klasik tarzlar yerine iç ferahlatan, modern, sıcak ortamlar oluşturulmalıdır.

16/23

Oturma odanızda kullanacağınız renkler daha ferahlatıcı, canlı renkler olabilir.

17/23

Çok güzel oturma odası dekorasyon fikirleri içeren foto galerimizi inceleyerek dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

18/23

Evinizin duvarlarında doğal taş kullanmanız çok iyi sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır. Ancak böyle bir imkanınız bulunmuyorsa bunun yerine taş duvar görüntüsüne sahip duvar kağıtları kullanmanız ya da bu görüntüyü verecek olan duvar boyamaları gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır.

19/23

Köşe koltuk seçerken dikkat edilecek 5 nokta göz önünde bulundurulduğu takdirde salonların daha kullanışlı bir hale gelebilmesi mümkün olacaktır.

20/23

Köşe koltukların en büyük özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkan yastık kullanımına özen gösterin. Köşe koltuk zemin renginizle uyumlu olan aynı zamanda salonunuzda bulunan diğer eşyalarla da uyum sağlayan yastık renklerini kullanmaya özen göstermeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

21/23

Evinizi canlı ve enerjik bir ortama dönüştürmek için sarı, yeşil ve mavi gibi doğanın çarpıcı renklerini kullanabilirsiniz. Evinizde denizin büyüleyici rengi mavi ve turkuazı tercih ederek serinlik hissi veren ferah bir oturma odası oluşturabilirsiniz.

22/23

Hasır mobilya ve aksesuarlar, bambu masa ve sandalyeler ile bahçe ambiyansı yaratabilirsiniz. Hasır sandalye veya abajurlar oturma odanıza otantik bir hava katacaktır.

23/23