Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Özel harekatçı anneler

Özel harekatçı anneler, ailelerine karşı taşıdıkları sorumlulukların yanı sıra vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için de gece gündüz çalışarak iki kutsal görevi birlikte yürütüyor.

1/17

Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığında 22 yıldır görev yapan, iki çocuk annesi komiser yardımcısı, Anneler Günü dolayısıyla polislik mesleğinde anne olmanın olumlu ve zor yanlarını AA muhabirine anlattı.

2/17

Komiser yardımcısı, iki kız çocuğu annesi olduğunu belirterek, polislik ile anneliğin dünyanın en kutsal görevlerinden olduğunu ifade etti.

3/17

Polisliğin, çocukluk hayali olduğunu vurgulayan komiser yardımcısı, "Biz bu işi severek ve gönüllü yapıyoruz. Hem annelik hem de polislik çok kutsal iki görev. Dolayısıyla biz anne polisler olarak bu iki kutsal görevi bir arada götürmeye çalışıyoruz." dedi.

4/17

Çocuklarının, özel harekatçı bir anneye sahip olmaktan gurur duyduğunu dile getiren komiser yardımcısı, "Çocuklarım bu mesleği vatan, devlet ve millet için yaptığımın bilincinde olduklarından ben de onlarla gurur duyuyorum." diye konuştu.

5/17

15 Temmuz gecesi çocuklarını evde bırakarak göreve koştular

6/17

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olan özel harekatçı kadın meslektaşlarını rahmetle anan komiser yardımcısı, bir anne ve polis olarak 15 Temmuz'un en fazla zorlandığı günlerden biri olduğunu aktardı.

7/17

Darbe girişimi sırasında evde olduğunu ve gelen emir doğrultusunda kampüse gittiğini ifade eden komiser yardımcısı, o gece yaşadıklarını anlattı:

8/17

"Ben saldırıdan 2-3 dakika önce teçhizat almak amacıyla meydandan ayrılmıştım. 200 metre gidemeden bomba atıldı. Devletin, milletin paralarıyla, vergileriyle alınmış uçaktan vatanın evlatlarına karşı bu tarz bir hava saldırısı beklemiyorduk."

9/17

"Hiyerarşi mesleğinde görev yapıyoruz ama bizim görevimizde kardeşlik bağları, arkadaşlık ilişkileri çok kuvvetlidir." diyen komiser yardımcısı, Özel Harekat Daire Başkanlığı olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

10/17

11/17

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17