Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Erdoğan'ın mozaik portresine son taş Emine Erdoğan'dan

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesindeki mozaik kursuna katılan kadınlar tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaklaşık 5 bin mermer parçasını bir araya getirerek oluşturdukları tablonun son 3 taşını eşi Emine Erdoğan yerleştirdi

1/15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa temasları kapsamında kente gelen eşi Emine Erdoğan, merkez Eyyübiye ilçesinde büyükşehir belediyesi tarafından yapımı tamamlanan sanat sokağı ve 5 atölyenin açılışını yaptı.

2/15

Törende kısa bir konuşma yapan Erdoğan, sanat sokağının, el emeği, göz nuru sanat eserlerinin sonraki nesillere aktarımında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini söyledi.

3/15

Sanatın önemine işaret eden Emine Erdoğan, "Sanat, sadece estetiğin konusu değildir. Sanat aynı zamanda ruhu yücelten bir eğitim sürecidir. İnsanın elini, aklını, kalbini birlikte çalıştırır, sabrı öğretir."

4/15

"İbn-i Sina'nın 'bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder' sözü önemlidir. Bu amaca hizmet eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyorum." diye konuştu.

5/15

Daha sonra sokakta sergilenen eserleri inceleyen Erdoğan, atölyelerde el sanatlarıyla uğraşan kadınlarla sohbet ederek eserlerine ilişkin bilgi aldı.

6/15

Erdoğan, bir atölyede ise ahşap oymacılığı yapan kadınlardan aldığı tarif üzerine tahtaya motif çizdi.

7/15

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde mozaik kursuna katılan kadınların eserlerini inceleyen Emine Erdoğan, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a renkli ve milimetrik 5 bin mermer taşı bir araya getirilerek oluşturulan mozaik portresindeki tabloya son 3 taşı yerleştirdi.

8/15

El işçiliğindeki dikkatiyle kadınların beğenisini kazanan Erdoğan, "Vallahi kendimi sanatkar hissettim. Bu kadar az bir gayretle sanatçı olmak güzel bir duygu."

9/15

"5 bin taşla yapılmış. Yapanları kutluyorum ve tebrik ediyorum. Kadınlarımızın 2 aylık emeği var burada kolay değil." dedi.

10/15

Eserin tamamlanmasının ardından zılgıt çeken kadınlar, katkılarından dolayı teşekkür ettikleri Emine Erdoğan'a portreyi hediye etti.

11/15

12/15

13/15

14/15