Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Renkleriyle büyüleyen kasabalar

Dünyanın en güzel ve canlı renklere sahip kasabaları sizin için derledik...

1/21

İşte ziyaretçilerine renk cümbüşü yaşatacak renkli ve eğlenceli kasabalar!

2/21

MANAROLA, İTALYA, İtalyan Riviera’sının liguera bölgesindeki Cingue Terre’nin beş kasabasından biri olan Manarola engebeli bir arazi üzerinde kurulu. Kasabaya ulaşım tren, tekne ve muhteşem bir patika yoluyla sağlanıyor.

3/21

Pitoresk Renkli binaları, Venedik tarzı köprüleri, deniz ürünleri ve muhteşem yürüyüş yolları bu sevimli kasabayı turistlerin gözde mekanı haline getirmiş durumda.

4/21

JODHPUR, HİNDİSTAN, Jodhpur masmavi bir şehir. Biraz da pembe. Her renk var burada. Şehrin kadınlarının geleneksel kıyafetleri çarşı ve pazarları renk cümbüşüne çeviriyor.

5/21

Hindistan’ın Rajasthan bölgesinde bulunan bu renkli şehir sahip olduğu kaleler, saraylar ve tapınaklarla popüler bir turizm noktası.

6/21

LA BOCA, ARJANTİN Buenos Aires’in en renkli mahallelerinden biri olan La Boca rengarenk evleri ve duvarlarıyla ünlü. İtalyan göçmenler tarafından kurulmuş olan bu mahallenin duvarları ve kaldırımları sanatçılar tarafından renklendirilmiş.

7/21

Tersane işçilerinin oturduğu bu bölgedeki evler hurda gemilerin malzemeleriyle inşa edilmiş ve boyalarla süslenerek harika bir renk cümbüşü oluşturulmuş.

8/21

ITTOQQORTOORMİİT, GRÖNLAND Dünyanın en ıssız yerlerinden biri olan Grönland’ın bu sevimli kasabasında evler şaşırtıcı bir evcimenlikle dekore edilmiş.

9/21

Kışın çok sert geçtiği, denizin 7 ay boyunca donduğu bu bölgedeki evlerin sıcak renkleri insanın içini ısıtıyor.

10/21

WİLLEMSTAD, CURAÇAO Willemstad, Karayip denizinde bulunan Curaçao adasının başkenti.

11/21

Uzaktan bakıldığında Oyuncak gibi gerçekdışı görünen Willemstad evlerinin mimarisi ve sahip olduğu renkler görenleri büyülüyor.

12/21

Şehir Unesco dünya mirası tarafından koruma altında tutuluyor.

13/21

BO KAAP, CAPE TOWN, GÜNEY AFRİKA Bo Kaap, büyüleyici bir geçmişe sahip. Sakinlerinin çoğu 16. Ve 17. Yüzyıllarda Hollandalılar tarafından bölgeye getirilenlerin kölelerin torunlarından oluşuyor.

14/21

Bölgenin tarihini keşfetmek için en iyi yer Bo Kaap Müzesi.

15/21

Müze yolunda parlak renklerin göz kamaştırdığı, neşeli renklerle boyanmış mahallelerden geçerken insanın içerisine mutluluk doluyor.

16/21

TENBY, GALLER Tenby, keyifli bir küçük liman kenti ve sahil kasabası. Bölgenin en yüksek alanında bir Norman kalesi mevcut. Ortaçağdan kalma bu kalenin duvarlarının bir kısmı bugün hala ayakta.

17/21

Tarihle doğanın birleştiği bu renkli kent birbirinden güzel kumlu plajlara, muhteşem bir manzaraya ve Arnavut kaldırımlı sokaklara sahip.

18/21

GDANSK, POLONYA İkinci dünya savaşına sahne olan Gdansk, Polonya’nın en gözde turizm cennetlerinden bir tanesi.

19/21

Savaş sırasında büyük ölçüde tahrip olan fakat kısa sürede toparlanan şehirde savaşın kalıntılarını müzelerde görmek mümkün.

20/21

Büyüleyici bir liman kenti olan Gdansk, Motlova nehri boyunca dizilmiş rengarenk taşları olan bir kolyeyi andırıyor.

21/21