Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Renkli salon dekorasyonu

Salon ve oturma odaları, evin vitrinidir. Sevdiklerinizi, misafirlerinizi ağırladığınız evinize ziyarete gelen herkesin ilk gördüğü oda olan bu alanın dekorasyonu diğer tüm odalardan daha önemlidir.

1/20

Nasıl ki bir mağazanın vitrini o mağazayı temsil ediyorsa, salonlarımız da aynı şekilde evlerimizi temsil eder. Salon dekorasyonu hazırlarken siz en başından ne tarz bir dekorasyon istediğinizi biliyorsanız gerisi oldukça kolay.

2/20

Biz bu yazımızda hayatında renk ve dinamik eksik olmayan, siyah ve kahverengi gibi koyu renk tonlarının etkisinden uzak duranlara renkli salon dekorasyon fikirleri hazırladık.

3/20

Salon mobilyaları ve hatta perdeleri bile genelde klasik koyu renk tonlarında hazırlandığı için renkli bir dekorasyonda fikir alış verişi oldukça faydalı olacaktır.

4/20

Oturma odası ve salonlar, sürekli kullanıldığı için eşyaları kolay kirlenen ve eskiyen odalardır. Estetik kaygıların yanında kullanışlılık da bu oda dizaynı için oldukça önemlidir.

5/20

Sürekli yıkamak ya da temizlemek zorunda kalmayacağınız koltuklar, bütün kiri isi üzerinde biriktirmeyen, biriktirse de göstermeyen perdeler, duvara asıldıklarında kolayca yer değiştirebilecek tarzda aksesuarlar hayat kurtarıcıdır.

6/20

Koltuk seçimlerinde silinebilen, halı yıkama makinesi tarzı makineler ile yıkanabilen, leke tutmayan kumaşlardan hazırlamış koltuklar tercih etmek kullanışlı bir salon dekorasyonun en önemli kuralıdır.

7/20

Koltuklara her an bir şey dökülebilir. Leke tutan kumaşlar sonrasında çok başınızı ağrıtacaktır. Günümüzün modern stil yaklaşımlarında salon dekorasyonu ağır ve süslü tarzını çok daha sade ve kullanışlı bir stile bıraktı.

8/20

Modern tarzların en önemli özelliği detaylarda boğulmak yerine az ve öz ancak kullanışlı ve yeterli ürüne sahip olmak.

9/20

Yani salondaki bir sehpanın zaman zaman çalışma sehpası, zaman zaman orta sehpası yeri geldiğinde de misafirlere bir şeyler ikram ederken kullanılabilecek sehpa olması modern dekorasyonun en güzel açıklayıcısıdır.

10/20

İşte bir birinden renkli salan dekorasyonları...

11/20

Renkli salan dekorasyonları...

12/20

Renkli salan dekorasyonları...

13/20

Renkli salan dekorasyonları...

14/20

Renkli salan dekorasyonları...

15/20

Renkli salan dekorasyonları...

16/20

Renkli salan dekorasyonları...

17/20

Renkli salan dekorasyonları...

18/20

Renkli salan dekorasyonları...

19/20

Renkli salan dekorasyonları...

20/20