Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Reyhanlılı çocukların askerlere ilgisi

İdlib operasyonu için hazırlıklarını sürdüren Türk ordusu, Reyhanlı'daki geçişi sırasında çocukların ilgi odağı oldu.

1/13

Suriye sınırındaki İdlib operasyonu hazırlıkları sürüyor. Türk ordusuna bağlı ağır zırhlı araçlar ve tanklar geçişlerini sürdürüyor. Bir yandan Reyhanlı üzerinden sınıra askeri yığınak yapılırken, diğer yandan da bölgenin güvenliği sağlanıyor.

2/13

Operasyon hazırlıkları sırasında geçiş yapan askerlere özellikle çocuklar ve bölge haklı büyük ilgi gösteriyor.

3/13

Askeri konvoyun geçişi sırasında duygusal bir görüntü Reuters kamerasına yansıdı. Türk zırhlı birliklerinin Reyhanlının içinden geçerken, yolun kenarına dizilen Reyhanlılı çocuklar konvoya ve askerlere esas duruş ile asker selamı verdi.

4/13

Askerler geçiş esnasında çocukların yanında durarak onların sevgi gösterisine karşılık verdi. Çocuklar askeri araçların tepesine binerek hem asker abilerine destek oldular hem de eğlencenin tadını çıkardılar.

5/13

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında askeri hareketliliğin yaşandığı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Suriye sınırında bulunan Oğulpınar Mahallesi’nde vatandaşlar da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek gösterisi düzenliyor.

6/13

Türk bayrağını alan her yaştan vatandaş askerlerin geçişleri sırasında konvoylara eşlik edip, askere moral veriyor. Küçük yaştaki çocuklar da askeri araçların peşinden Türk bayrakları ile koşup hem asker abilerine destek oluyor, hem de eğleniyor.

7/13

8/13

9/13

10/13

11/13

12/13