Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Rio Olimpiyatları’nın en beğenilen kadın sporcuları

2016 Rio Yaz Olimpiyatları devam ederken sadece madalyalar değil, sporcuların kendileri de dikkat çekiyor.

1/16

İşte başarılı peformanslarının yanı sıra güzellikleriyle de ilgi odağı olan kadın sporcular... ALLISON STOKKE Sırıkla atlamada rekorlar kıran ABD’li atlet, aynı zamanda modellik de yapıyor.

2/16

MICHELLE WATERSON ABD’li dövüş sanatları ustası, çocukluğundan beri Karate, Wushu ve Muay Thai dönüşlerini yapıyor. Güçlü sporcu, katıldığı 11 dövüşten 8’ini kazandı.

3/16

MELANIE ADAM 2012 Londra Olimpiyatları’nda başarılı performansı kadar güzelliğiyle de adından söz ettiren Avustralyalı sırıkla atlama sporcusu 2016 Rio Olimpiyatları’nın da gözde kadın sporcularından.

4/16

ANTONIJA MISURA-SANDRIC Hırvat basketbolcu, 20123 Londra Olimpiyatları’nda Hırvatistan basketbol takımı adına performans gösterirken milyonların kalbini kazandı. Rio’da da gözler üzerindeydi.

5/16

ELLEN HOOG Hollandalı çim hokeyi sporcusu, Pekin ve Londra olimpiyatlarında iki kez altın madalya kazandı. Rio Olimpiyatları’nda da en gözde çim hokeyi oyuncuları arasındaki yerini aldı.

6/16

ANA IVANOVIC Sırbistan’nın başarılı tenisçisi, bu spora beş yaşında televizyondaki tenis müsabakasını izledikten sonra başladı. Başarılarla dolu kariyere sahip olan sporcu, 2008 yılında Kadınlar Tenis Birliği tarafından bir numara olarak seçildi.

7/16

HOPE SOLO ABD’li kaleci, 2000 yılından bu yana ABD kadın furbol milli takımında oynuyor. Çin ve Londra olimpiyatları ile 2015 Dünya Kupası’nda takımıyla birlikte altın madalya kazanan Solo, hiç gol yemeden 100 maç tamamlamasıyla ABD milli takımı tarihine geçti.

8/16

MARIA KIRILENKO 2012 Londra Olimpiyatları’nda kadınlar takım oyununda bronz madalya kazanan Rus tenisçi, 2016 Rio Olimpiyatları’nın en gözde sporcularından biri oldu.

9/16

GENIE BOUCHARD Kanadalı tenisçi, Rio Olimpiyatları boyunca güzel gülüşü ve enerjik tavırlarıyla dünya çapında binlerce kişinin beğenisini kazandı.

10/16

CAMILLE LEBLANC-BAZINET 2014 CrossFit Oyunları’nda şampiyonluk kazanan Kanadalı halterci, 2016 Rio Olimpiyatları’nın en dikkat çeken kadın sporcularından oldu.

11/16

LERYN FRANCO Paraguaylı atlet, Güney Amerika’da sayısız şampiyonluklar kazandı ve son üç olimpiyatta da yarıştı.

12/16

AMBER HILL Atıcılık alanında performans sergileyen İngiliz sporcu, 2016 Rio Olimpiyatları yarı finalinde altıncı oldu.

13/16

CAROLINE WOZNIACKI Babası profesyonel futbolcu, annesi ise Polonya milli takımı voleybolcusu olan Danimarkalı tenisçi, tenis kariyerine çok küçük yaşta başladı. 2016 Rio Olimpiyatları boyunca güzelliği ve gülen yüzüyle herkesi etkiledi.

14/16

MICHELLE JENNEKE Avustralyalı engelli koşucu, yarışlardan önce yaptığı neşeli dansıyla kalpleri çaldı.

15/16

Hayranları ona “çalkalayan Jenneke” lakabını taktı.

16/16