Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Rıza Kayaalp Avrupa Şampiyonu

RIZA AVRUPA ŞAMPİYONU Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Tbilisi Sport Palace'da devam eden şampiyonada, grekoromen stil 120 kilo finalinde mindere çıkan Rıza Kayaalp, Ukraynalı Yevhenii Orlov'u 2-0 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

1/8

Karşılaşmanın ardından Türk bayrağı ile seyircileri selamlayan Kayaalp, daha sonra tribüne çıkarak Türk izleyicilerle sevincini paylaştı.

2/8

Ödül töreninin ardından seyirciler ve Kayaalp'ın doğduğu yer olan Yozgat'ın Kavurgalı Köyü'nden hemşehrileri mindere çıkarak şampiyon güreşçi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

3/8

TÜRKİYE İLK GÜN 3 MADALYA KAZANDI 120 kiloda Rıza Kayaalp, Ukraynalı Yevhenii Orlov'u 2-0 yenerek Türkiye'ye şampiyonada 2. altın madalyasını kazandırdı.

4/8

Cenk İldem, 96 kilo mücadelesinde Azeri Shalva Gadabadze'yi 2-1, 55 kiloda da Fatih Üçüncü, Moldova'dan Victor Ciobanu'yu 2-0 yenerek, bronz madalyanın sahibi oldular.

5/8

Rahman Bilici ise 60 kiloda Ukraynalı rakibine 2-1 yenilerek, ilk turda şampiyonaya veda etti.

6/8

YARIN YAPILACAK MAÇLAR Şampiyonada yarın 66, 74 ve 84 kilolarda Türk güreşçiler mindere çıkacak Grekoromen stil 66 kiloda Atakan Yüksel, İsveç'ten Sharur Vardanyan ile 1. tur mücadelesi verecek.

7/8

Türk sporculardan Selçuk Çebi, 84 kiloda Belarus'tan Javid Hamzatau, Şeref Tüfenk ise 74 kiloda Slovak Vojtech Jakus ile güreşecek.

8/8