Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Rolleri isimlerinin önüne geçen oyuncular

Sinema tarihinde rolleri uğruna değişen oyuncular ve akıllardan silinmeyecek karakterler... İşte onlardan bazıları... 1. Heath Ledger- The Dark Knight (Kara Şövalye) Heath Ledger, ‘Joker’ rolünü o kadar iyi canlandırdı ki kendi adının önüne geçti. Geçirdiği dönüşüm büyük taktir gördü. Öldükten sonra da “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ” Oscar’ına layık görüldü.

1/10

2. Nicole Kidman-Hours ( Saatler) Saatler filminde Virginia Woolf’u canlandıran Nicole Kidman’ın değişimi şaşırtıcı boyutta. Nicole Kidman bu oyunculuğu ile 2003 yılında Oscar ödülünü aldı.

2/10

3. Charlize Theron – Monster (Canavar) Amerika’nın ilk seri katili olan Aileen Carol Wuornos’u canlandırdığı “Canavar ” filmindeki performansı ile Theron , En iyi kadın oyuncu dalında Oscar, Altın Küre ve Altın Ayı ödüllerinin sahibi olmuştu.

3/10

4. Hilary Swank- Boys Don’t Cry 2000 yılında Hillary Swank’e En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ve Altın Küre kazandıran filmde Swank, erkek olmak isteyen ve bir erkek gibi davranan bir kızı canlandırıyordu. Film gerçek bir öyküye dayanıyor.

4/10

5. Christian Bale, The Machinist (Makinist) Başrolünü Christian Bale’in canlandırdığı Mekanist filmi için Bale, özel bir diyetle 84 kg’dan 54 kg’a düşmüş ve görüntüsünü tamamen değiştirmişti.

5/10

6. Edward Norton- American History X (Geçmişin Gölgesinde) Edward Norton’ın kariyerindeki en önemli film denilebilir. Filmdeki başarılı performansı için Oscar’a aday gösterilmiş olsa da ödülü kazanamamıştı.

6/10

7. Gerard Butler- 300 Spartalı Filmdeki görüntüye kavuşabilmesi için ciddi diyet ve spor yapması gerektiği çok açık. Butler,savaşçı bir kral gibi gözükebilmek için 4 ay boyunca profesyonelleri bile zorlayacak bir program ile filmdeki haline bürünmüştü.

7/10

8. Eric Bana- Chopper Özellikle Troy filminden tanıdığımız Eric Bana , Chopper filmindeki Kasap karakterine bürünmek için tam olarak 20 kg alıp, ciddi bir egzersiz programına katılmış.

8/10

9. Tom Hanks -Castaway (Yeni Hayat) Tom Hanks, Cast Away filminin çekimlerine başladığında normal bir kilodaydı. Issız bir adada yaşamak zorunda kalan bir fedex yöneticisini canlandıran Hanks , filmin çekimleri süresince okadar çok kilo vermişti ki bu tehlikeli boyutlara ulaşmıştı.

9/10

10. Ellen Burstyn- Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt) Ellen Burstyn’in en bilinen rölü “The Exorcist”(Şeytan) filminde canlandırığı anne karakteriydi. Requem For a Dream filmi tüyler ürpertici bir uyuşturucu filmi. Burstyn, bu filmde uyuşturucu kullanarak gün geçtikçe eriyen yaşlı bir kadını canlandırıyor.

10/10