Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sahte bileti anlamanın püf noktaları

Habertürk Gazatesi, ünlü Nimet Abla Milli Piyango Bayiisi'nden, sahte bileti anlamaya dair bazı bilgiler aldı.

1/11

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'ne ait biletler satışa çıkarken, vatandaşı da zengin olma ümidi ile, bu bilşetlere büyük ilgi gösteriyor.

2/11

Bu ilgiden haberdar olan dolandırıcılar ise, piyasaya binlerce sahte bilet sürüyor.

3/11

Yetkililer ise vatandaşı bu konuda uyarırken, biletlrini incelemesini istiyor.

4/11

Peki bir biletin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

5/11

Biletlerin sol alt köşesine dikkat edin. Çünkü gerçek biletin sol alt kısmında bulunan kontrol numarasının rakamları kabarık. Bilet ışığa tutulunca üzerinde Milli Piyango'nun MP logosu görünmeli

6/11

Işıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan, kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar görünür. Biletin arkasında kalın çerçeve çizgisinin dışında ince çerçeve çizgisi bulunur.

7/11

Biletin eni 6, boyu 14.7 santimdir. Biletin ön yüzündeki ikramiye numarası bölümünün üstündeki MP amblemi ile Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin imzaları nettir.

8/11

İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası'na göre piyasada sahte bilet yok

9/11

Yalnız piyasada tahribatlı bilet sorunu var. Mesela amorti çıkan biletin son numarası 57. Son numarası 58 olan bileti 57 olarak yapabiliyorlar

10/11

Vatandaşlara 'Büyük bayilerden bilet alın, seyyar bayilere gitmeyin' diyemiyoruz. Çünkü çoluk çocuk geçindiren, ekmek parasını kazanan seyyar bayiler mağdur oluyorlar" şeklinde bir açıklama yapıldı.

11/11