Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sanat dünyasının deli kadını Aysel Gürel

Şarkı sözü yazarı, edebiyat öğretmeni, tiyatro oyuncusu, şair, reklam yıldızı, dizi oyuncusu ve Müjde Ar ile Mehtap Ar'ın annesi... Bu saydıklarımızın bugün ölümünün dördüncü yıl dönümünde anılan Aysel Gürel'in onlarca meziyetinden sadece birkaçıydı...

1/21

Doğru bildiğini, sevdiğini, sevmediğini söylemekten çekinmeyen, istediğini giyen, istediğini yapan biriydi Aysel Gürel...

2/21

Bizim gibi olmadığı için, toplumun yaşına göre nasıl biri olması gerektiği diktesine meydan okuduğu için, bir türlü ciddiye alınamadı.

3/21

Çoğunlukla adı magazin sayfalarında pembe peruğuyla mini etekleriyle ya da pazardan aldıklarıyla geçse de o sadece onunla dalga geçmeye çalışan basını kendi tuzağına düşürüyor, güzellik ve aşk açıklamaları yapıyordu.

4/21

Bu süreçte hemen en kolayına kaçtık ve ona "Deli Aysel" damgasını vurduk ama herkes o kadar kör değildi. Bazılarımız dev kalpli bu küçük kadını olduğu gibi görebiliyorduk.

5/21

Neden Serdar Ortaç'a aşık olduğunu, aynı zamanda hem "Ünzile"yi hem "Abone"yi nasıl yazdığını bir türlü anlayamadık ama o hepimize bu sözleri dinletecek kadar bu toplumu tanıyordu.

6/21

Duyguları yazdıkları şarkı sözlerinin ve hayat hikayesinin satır aralarındaydı.

7/21

Tek başına iki çocuk büyütmenin onun üzerindeki etkisini çok sonra kızlarından dinleyecektik.

8/21

Gazetelerde yanındaki her genç erkek şarkıcıyla adının anılmasından çekinmeyecek kadar kendine güveniyor ve hayatı seviyordu.

9/21

Aslında onun için aşkın ne olduğunu ise onu aldattıktan sonra ayrıldığı eşinin ardından hayatına kimsenin girmediğini anlattığı belgeselde anlayacaktık.

10/21

Bir de Sertab Erener'e verdiği "Sır"ın sözlerinde: "Efsane kadın kimdi aşkın? Sordular ama, hiç anlatmadın"

11/21

Aysel Gürel 17 Şubat 2008'de aramızdan ayrılırken onlarca renkli gözlük ve peruk, bir o kadar taşlı elbise ve onların onlarca katı hit şarkı bıraktı.

12/21

Ölümünün ardından bile şiirleri, biriktirdiği şarkı sözleri herkesin diline dolandı. Hatta 2010 yılında çıkardığı "Adımı Kalbine Yaz"ın çıkış şarkısı Tarkan'ın seslendirdiği "Sevdanın Son Vuruşu" oldu.

13/21

Onno Tunç ve Sezen Aksu'yla birlikte çalıştıkları "Gülümse" albümü bugünkü pop müziğin miladı oldu.

14/21

Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu'ya, Aşkın Nur Yengi'den Ferdi Özbeğen'e, Levent Yüksel'den Nükhet Duru'ya Türk pop müziğinin birçok ünlü isme şarkılarını verdi.

15/21

80'lerde ve 90'larda çocukluğunu ya da ilk gençliğini yaşayanlar onu Firuze, Ünzile, Yalnızca Sitem, 1945, Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam, Değer mi, Sır, Yolun Başı, Sarıl Bana, Ateşle Barut, Zor Kadın, Aşk, Yanarım, Vur Yüreğim, Abone, Zorba Aşk, Dönmeyeceğim, Deli Balım, Arabesk ve Hadi Bakalım, Bir Resmin Yok Bende gibi şarkılarıyla hep hatırlayacak. (Ali Ergül / ntvmsnbc)

16/21

17/21

18/21

19/21

20/21