Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sandy Hook katiamı kurbanlarının kimlikleri belli oluyor

ABD tarihinin en büyük okul katliamında ölen çocukların kimlikleri belirlendi.

1/21

ABD, 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan, Connecticut'ta yaşanan tahininin en büyük okul katliamının yasını tutarken, soruşturmayı sürdüren ABD polisi, saldırıda ölenlerin kimliklerini açıkladı.

2/21

Ölenlerden 20'si yaşları 6 ile 7 arasında değişen 1. sınıf öğrencileri olduğu açıklanırken, katliamı soruşturan adli tıp uzmanları ise çoçukların hemen hemen hepsinin birden çok kurşun tarafından hedef alındığını söyledi.

3/21

Connecticit morg doktorlarının şefi Hayne Carver, ' her çocuğun vucüdunda 3 ile 11 kurşun izi' olduğunu kaydetti.

4/21

Katliamı gerçekleştiren Adam Lanza'nın yarı otomatik bir silah ile çocukları öldürdüğünü de ifade etti.

5/21

Katliam kurbanlarından en küçüğü Noah Pozner geçen ay altıncı yaşına girmişti. Saldırganın öldürdüğü 6 yetişkinin arasında okul müdürü, öğretmenler ve okulun psikoloğu var ve hepsi kadın .

6/21

Saldırıda vurularak yaralı olarak tek kurtulan olan okulda bir çalışan kadının vereceği bilgiler ise ' Lanza'nı okula nasıl girdiği ve diğer detaylar hakkında da oldukça önemli olacağı belirtiliyor.

7/21

Polis, olayı aydınlatmak için Lanza'yı tanıyanların ifadesine de başvuruyor. Katliamın sorumlusu Lanza'nın 20 çocuğu öldürdüğü okul müdürü ile arasının bozuk olduğu ve katliamın en büyük nedeninin de bu olabileceği üzerinde duruluyor.

8/21

Ayrıca katliam sonrası dünyadan da ABD'ye başsağlığı mesajları yağarken, birçok ülkedeki Amerikan Konsoloğluğu önüne gelen sayısız insan katliamın anısına çiçek bıraktı

9/21

Papa Benedict 16 da yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirirken, kurban ailelerine baş sağlığı mesajı gönderdi.

10/21

ABD'deki en ölümcül okul baskını 2007'de gerçekleşmiş ve Virginia Politeknik Üniversitesi'ndeki baskında 32 kişi hayatını kaybetmişti.

11/21

Bu yıl içinde Colorado'da Batman filminin ilk gösteriminde rastgele ateş açan bir saldırgan 12 kişiyi dürmüştü.Ağustos ayında Wisconsin'de bir Sih tapınağına düzenlenen baskında da 6 kişi can vermişti.

12/21

ABD Polisi, yaşanan katliamı aydınlatmak için Adam Lanza'yı tanıyanların ifadesine başvururken, tanıyanlar, Adam Lanza'yı içine kapanık, sessiz ve üstün zekalı olarak tanımlıyor.

13/21

Bir akrabasına göre Lanza'da otizmin bir türü olan "asperger sendromu" vardı. Bu sendromu bulunanların sosyal etkileşimde sorunlar yaşandığı biliniyor.

14/21

Newtown Lisesi'nde Lanza'nın öğretmenliğini yapan Richard Novia ise Lanza'nın sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile ilişki kurmakta büyük zorluk çektiğini, normal insanlar gibi fiziksel ve duygusal acı çekmediğini söyledi.

15/21

Anne ve babasının 2008'de boşanmasının da Lanza'yı derinden sarstığı söyleniyor. Lanza'nın henüz neden bu tür bir katliama giriştiği konusnda net bir bilgi yok. Katliamı soruşturan yetkililer, Lanza'nın bir intihar veya benzer bir mektup geride bırakıp bırakmadığını araştırdıklarını ifade ediyor.

16/21

Katliamı yapan Adam Lanza'nın babası Peter Lanza da yazılı bir açıklama yaparak kalplerinin, sevdiklerini kaybedenlerle beraber olduğunu belirtti

17/21

Büyük trajediden etkilenenlerle beraber yas tuttuklarını kaydeden baba Lanza, "Ne kadar kalbi kırık olduğumuzu açıklayacak kelime yok" dedi.

18/21

Okulda kurşunlara hedef olarak can veren 6 yaşındaki Emilie'nin babası ise ilginç bir çıkış yaparak, "Korkunç trajediden etkilenen tüm ailelere derin taziyelerimi gönderiyorum buna saldırganın ailesi de dahil" dedi.

19/21

Olayın bir kurban ailesi için ne kadar zor olduğunu hayal bile edilemeyeceğini söyleyen baba, "Kızımla dünya daha güzeldi" diye konuştu. Bu arada katliamla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkıyor.

20/21

Sandy Hook katliamının cenaze töreninden görüntüler.

21/21