Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şenol Güneş'le yıldızı yeniden parlayan 11 futbolcu

Bursaspor'da yaşadığı şampiyonluğun ardından kariyeri düşüşe geçen Volkan Şen, Trabzonspor'da bekleneni verememiş ve Bursa'ya geri dönmüştü. Bursaspor'da Şenol Güneş ile kendini bulan Volkan Şen, şimdilerde Fenerbahçe'nin vazgeçilmezlerinden biri olarak biliniyor.

1/11

Beşiktaş ve Fenerbahçe'de tutunamayan, Anadolu takımlarında da bekleneni veremeyen Burak Yılmaz, Şenol Güneş ile birlikte Trabzon'da adeta yeniden doğdu. Güneş, onu sağ kanat yerine santrfor olarak oynattı ve Burak, attığı gollerle bir anda Türkiye'nin en iyi golcüsü oluverdi.

2/11

Şenol Güneş'in Trabzonspor'da yıldızını parlattığı isimlerden biri de şüphesiz Selçuk İnan. Fırtına'nın orta sahasında dinamo görevi yapan Selçuk, sonraları Galatasaray ve A Milli Takım'ın en önemli orta sahalarından biri oldu.

3/11

2010-11 sezonunda Şenol Güneş önderliğindeki Trabzonspor'un gol yükünü Burak Yılmaz ile birlikte çeken Umut, bu performansıyla Ligue 1 ekiplerinden Toulouse'a transfer oldu. Sonrasında Galatasaray'a giden golcü, başlarda iyi bir performans çizse de sonraları gözden düştü.

4/11

2011'de Arsenal'den Beşiktaş'a transfer olan Oğuzhan'ın ne zaman patlama yapacağı bekleniyordu. Bilic döneminde neredeyse kulübeye hapsolan Oğuzhan, Şenol Güneş ile birlikte ise adeta yeniden doğdu ve hem milli takımın hem de Beşiktaş'ın vazgeçilmezi oldu.

5/11

Beşiktaş'tan olaylı ayrılan ancak Şenol Güneş'in gelişiyle yeniden Beşiktaş'a katılan Quaresma'nın ikinci siyah-beyaz dönemi çok başka. Geçtiğimiz sezonki başarıda büyük pay sahiplerinden biri olan Quaresma, Şenol Hoca ile birlikte gerçek kimliğine büründü.

6/11

Şenol Güneş'in Bursaspor'daki en önemli silahlarından biriydi o. 32 maçta attığı 22 golle Fenerbahçe'nin yolunu tutan Fernandao, sarı-lacivertlilerde istenileni halen veremedi. Bu da golcü oyuncuya Şenol Güneş'in ne kadar etki ettiğini kanıtlar nitelikte...

7/11

Demba Ba'nın takımdan ayrılmasıyla Gomez'i transfer eden Beşiktaş, eleştirileri de üzerine çekmişti. Gomez'in son yıllardaki performansı ve sakatlıkları tartışılırken Şenol Güneş tesiri onu da yeniden yarattı. Gomez, gol kralı ve şampiyonluk apoletiyle ülkeden ayrıldı.

8/11

Bilic döneminde Gaziantepspor'dan transfer edilen Cenk, geçen sezon Mario Gomez'in ardında çok iyi bir alternatif haline geldi. Milli takımın da golcüsü haline gelen Cenk, bu sezon Kartal'ın yükseklere uçmasında daha büyük pay sahibi oluyor.

9/11

Bursaspor altyapısından yetişen Ozan Tufan, Şenol Güneş'in genç yaşına rağmen güvenip forma verdiği isimlerden biriydi. Bursaspor'da başarılı olan Ozan, Fenerbahçe'nin yolunu tutarken A Milli Takım'ın da orta sahasının kilit isimlerinden oldu.

10/11

Bursaspor'a Güneş döneminde Sochaux'dan transfer edilen Bakambu, beklenmedik bir çıkış yakaladı ve o sezon Fernandao ile birlikte ligi kasıp kavurdu. Bir sonraki sezon Şenol Güneş Beşiktaş'ın yolunu tutarken o da İspanyol devi Villarreal'e gitti.

11/11