Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Seyahat ederken otel dışında kalabileceğiniz en güzel mekanlar

Bazıları için, bir yatak ve bir banyo seyahat ederken kalmak için bir yerden ziyade bunlar yeterli olur....

1/20

O yakın ve uzak yolculuk söz konusu olduğunda, bir otel mükemmel bir seçenektir, ama gerçek maceracılar için, son çare olma eğilimindedir. Seyahat ederken kalabileceğiniz en güzel 17 mekan...

2/20

1. Boom box uçurum ev, Kehena, Hawaii "Boombox" adı verilen seyyar teyplere benzemesi düşünülerek tasarlanmış bu evin tüm odaları, muhteşem bir deniz manzarasına sahip.

3/20

2. 1SQM Evleri (Berlin, Almanya) Berlin'de bulunan bu 1 m²'lik evleri şehrin istediğiniz yerine götürerek yatak olarak kullanabiliyorsunuz.

4/20

3. Şarap Fıçısı (Washington, ABD) Washington'da bulunan bu fıçının içi hala şarap kokuyormuş. Şarapseverlere duyurulur...

5/20

4. St. Pancras Saat Kulesi (Londra, İngiltere)

6/20

Ve kulenin dışardan çekilmiş bir fotoğrafı...

7/20

5. Dairsie Kalesi (Fife, İskoçya) Kendinizi daima bir İskoç kraliçesi gibi hissetmek mi istemiştiniz? İşte kaçmaz fırsat.

8/20

6. Casa Caracol (Mujeres Adası, Meksika) "Deniz Kabuğu Evi" olarak da bilinen yapı, aynı zamanda muhteşem bir okyanus manzarasına sahip.

9/20

7. Yüzen Ev (Paris, Fransa) Sabahları suyun içinde ve Eiffel Kulesi manzarasıyla uyandığınızı bir düşünün.

10/20

8. Victoria Dönemi Kalesi (Cumbria, İngiltere) Evet, ilginç ama 15 odalı bu 19. yüzyıl İngiliz kalesinde kalmanız mümkün.

11/20

9. Konforlu Ağaç Ev (Kaliforniya, ABD) San Francisco yakınlarında bulunan bu ağaç ev, ormanlık bir kanyonun içinde yer alıyor.

12/20

10. Küp Evler (Rotterdam, Hollanda) Bu evler biraz dengenizi bozabilir fakat emin olun buna değer.

13/20

11. Yurt (Oregon, ABD) Yurt, dilimizde büyük çadır anlamına gelen bir kelime. Ve bu muhteşem mekan suyun hemen kıyısında yer alıyor.

14/20

12. Deniz Feneri (Maine, ABD) Teknik olarak değilse de, hissiyat olarak denizin içinde olduğunuz duygusunu yaşatacak bir başka mekan...

15/20

13. Grotte della Civita (Basilicata, İtalya) Tarihi çok eskiye dayanan bu mağaralarda bir gece geçirmek kim istemez ki.

16/20

14. Baloncuk Ev (Mayenne, Fransız) Aynı anda hem içerde hem dışarda olmak böyle bir şey galiba.

17/20

15. Yüzyıllık Ev (Montana, ABD) Amerika'ya yolunuz düşerse bu tarihi trenin içinde kalma imkanınız yok değil.

18/20

16. Yeşil Yel Değirmeni (Thira, Yunanistan) Gün batımını seyretmek için dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğu düşünülen mekan hemen yanıbaşımızda bulunuyor.

19/20

17. Mahinui Na Lani (Hawaii, ABD) Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı'nın hemen yanında bulunan bu ağaç ev, tamamen geri dönüşümlü materyallerle inşa edilmiş.

20/20