Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Silinen dosyalarınızı kurtarın

Silinen dosyalarınızı kurtarın Bilgisayarınızda bulunan dosyaları bazen bilerek, bazen de kazara sileriz. Geri dönüşüm kutusuna gönderilmeden silinen dosyaları kurtarmak aslında kısmen mümkün. Bu amaç için geliştirilen kurtarma programları tamamen silinen dosyaları tekrar kullanılabilir hale getirebiliyor.

1/15

Dosyalar nasıl siliniyor Kullanıcılar bir dosyayı bilgisayarından sildiğinde onu tamamen kaybettiğini sanır. Oysa bir dosya bu şekilde silinmez; sadece görünürde o dosyaya erişebilmek mümkün değildir. Sabit disk silinen dosyanın bulunduğu alana yeni veriyi yazmadığı sürece bir dosyanın kurtarılma olasılığı her zaman vardır. Bu amaç için ise geliştirilen birçok program bulunuyor. İşte silinen dosyaları kurtaran o programlar...

2/15

PC Inspector File Recovery Kullanışlı ve alanında popüler bir dosya kurtarma programı olan PC Inspector File Recovery, silinen dosyaları tekrar kullanılabilir duruma getirir. Fat 12/16/32 ve NTFS dosya sistemlerini de destekleyen program BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF gibi birçok dosya formatını da desteklemektedir.

3/15

Recuva Ücretsiz bir dosya kurtarma programı olan Recuva, flash disk'lerdeki, kameralardaki, iPod'lardaki ve sabit disklerdeki silinen verileri kurtarabiliyor. Oldukça kullanışlı bir arabirime sahip olan program, hem amatör hem de profesyonel kullanıcılara yönelik olarak tasarlandı.

4/15

Pandora Recovery Fat 16/32/NTFS gibi formatları destekleyen Pandora Recovery ile silinen resim ve fotoğraflarınızı (BMP, JPEG formatındaki dosyaları) kurtarabilirsiniz. Programın tarama özelliğini kullanarak silinen dosyalarını tespit edebilir ve kurtarma işlemine geçebilirsiniz.

5/15

CD Recovery Toolbox Örneğin bir DVD aldınız ve içerisindeki filmi artık oynatamıyorsunuz veya herhangi bir dosyaya erişemiyorsunuz. Bu durumda kullanabileceğiniz CD Recovery Toolbox, CD/DVD ve Blu-ray medyalarında erişilemeyen dosyaları kurtarabilmenizi sağlayan, kullanışlı bir araç...

6/15

PC Inspector Smart Recovery Bu program ile flash hafızalarınızda bulunan ses, video ve imaj dosyalarınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Program jpg, tif, bmp, gif, 3gp gibi popüler formatları da desteklemektedir.

7/15

CD Check Bu program, CD veya DVD'de bulunan ve erişilemeyen dosyaların kurtarılabilmesini sağlar. 30 günlük deneme sürümünü kullanabileceğiniz programın web sitesinde kayıt işlemini tamamladığınızda programın ücretsiz lisans sürümünü edinebiliyorsunuz.

8/15

PhotoRescue PhotoRescue uygulaması ile Smart Media, Compact Flash, Secure Digital Card, MultiMedia, xD Picture, Memory Stick, Microdrive, Floppy, FAT diskler ve ZIP sürücülerdeki bozuk dosyaları kurtarabilirsiniz.

9/15

CDRoller CD yakma problemlerinden doğan okunmama veya zor okunma gibi problemleri ortadan kaldıran program ile bu medyalardaki verilerinizi kurtarabilmeniz mümkün.

10/15

Handy Recovery Handy Recovery, sildiğiniz (format dahil) tüm dosyaları ve bölümleri bulup, bunları tarih sırasına göre klasörleyen ve istediğiniz dosyayı ya da dosyaları kurtarmanıza yarayan kullanışlı bir program...

11/15

UndeletePlus Programın dikkat çeken ilk özelligi uzman olmayan kulanıcıların çok kolaylıkla kullanabilecekleri bir arayüze sahip olması... Üstüne üstlük program Türkçe dil seçenegide içeriyor. Bilgisayarınızdaki hangi diskette arama yapılmasını istiyorsanız bunu belirtip,"Taramayı Başlat"ı tıklamanızla birlikte arama başlıyor. Aramanın hızını, aramanın yüzdesini ve aramada bulunan dosya sayısını aynı süreçte izleyebiliyorsunuz.

12/15

Data Recovery Wizard Professional Data Recovery Wizard Professional, kaza eseri dosya silme ya da disk biçimlendirmesi gibi sayısız tehditlere karşı, güvenli ve kesin dosya geri dönüşümü sağlar.Geri dönüşüm kutunuzdan boşaltmış olduğunuz silinmiş dosyalarınızı sabit disk bölüm hasarı ya da kaybı, yazılım çökmesi, virüs bulaşması, ve diğer bilinmeyen sebeplere ilişkin silinmiş dosyalarınızı geri getirir.

13/15

Digital PhotoRescue Pro Digital PhotoREscue Pro CD/DVD, sabit disk ve mobil cihazlar gibi farklı cihazlardan kayıp dosyaları bulmanıza imkan veriyor

14/15

Max Data Recovery Bu program ile bozulmuş CD/DVD veya disketlerinizdeki verileri kurtarabilirsiniz.

15/15