Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sınav için spora başladı şampiyon oldu

Özcan Güven’in, büyük aşkla sevmesinin yanı sıra eğitmenliğini de yaptığı Dilara Korkmaz, 6 aylık çalışmayla body fitness şampiyonasında, Türkiye birinciliği ve milli takım formasıyla Avrupa’da, dalında ilk altıya giren ilk Türk kadın sporcu oldu.

1/16

Dilara Korkmaz:Ama ben bunu yaptığım sırada ekonomik olarak zorlanıyorum. Sponsorum olması durumunda, daha iyi başarılar elde edeceğime inanıyorum. Bu başarılarımla sponsorlarımı da dünya çapınca tanıtabilirim.

2/16

Ben elimden tutulmasını ve yeteneğim olan bu dalda ülkeme başarı getiren bir sporcu olmak istiyorum." dedi.

3/16

"Ben daha 20 yaşındayım. Böyle spor dallarında başarı elde edip yaşıtlarıma da örnek olmak istiyorum.

4/16

Çünkü spor yapıyorum, ne sigara içiyorum ne alkol alıyorum ne de uyuşturucu kullanıyorum. Beni örnek alıp da spora başlarlarsa gençlerin tüm bu kötü alışkanlıklardan da uzak duracaklarına inanıyorum...

5/16

Hem kendimin hem de hocamın, iyi bir örnek olacağını düşündüğüm için de, özellikle destek istiyorum."

6/16

Eğitimlerinin yanı sıra Dilara Korkmaz, Özcan Güven’le body fitness çalımalarına da hız verdi. Yaklaşık 6 ay süren sıkı antremanlar sonrasında Korkmaz, geçen Nisan ayında, Zonguldak’ta katıldığı vücut geliştirme ve fıtnes şampiyonasında genç bayanlar dalında birincilik elde etti.

7/16

Bu başarısıyla milli takım formasını giymeyi de hakeden Dilara Korkmaz, İspanya’nın Santa Susanna kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda, 20 ile 25 yaş arasındaki sporcuların katıldığı junior dalında, ilk 6 içerisine girerek Türkiye’ye, bu başarıyı getiren ilk kadın sporcu oldu.

8/16

Kas geliştirmek için hiçbir takviye ilaç yada vitamin almadan, doğal olarak çalışmalarını yürüten Dilara Korkmaz’ın, şimdiki hedefi ise, Ekim ayında Kanada’da yapılacak olan dünya şampiyonası.

9/16

Burada da şampiyonanın en büyük favorilerinden olan Dilara Korkmaz, hemen her gün Özcan Güven’in gözetiminde antremanlarına başladı. Ancak özellikle beslenme ve diyet programlarıyla pahalı bir spor olan body fitness’ta başarı elde etmek isteyen Dilara Korkmaz’ın en büyük eksiği, sponsorunun bulunmaması oldu.

10/16

Aylık 3 bin TL’ye yakın masrafı olduğunu ve bunu da ailesinin desteğine rağmen karşılayamadığını dile getiren Dilara Korkmaz, şöyle dedi:

11/16

Ben hiçbir ilaç ya da katkı maddesi almadan tamamen çalışmalarım sonrasında elde ettiğim vücudumla şampiyonalara katılıyorum.

12/16

Bu da şansımı arttırıyor. Çünkü yarışma öncesinde alınan numunelerde birçok sporcunun doping maddesi içeren ilaçlarlan kullandığı ortaya çıkıyor.

13/16

Ama ben bunu yaptığım sırada ekonomik olarak zorlanıyorum.

14/16

Sponsorum olması durumunda, daha iyi bayşarılar elde edeceğime inanıyorum.

15/16

Bu başarılarımla sporsorlarımı da dünya çapınca tanıtabilirim. Ben elimden tutulmasını ve yeteneğim olan bu dalda ülkeme başarı getiren bir sporcu olmak istiyorum."

16/16