Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Siyasilerin seks skandalları

MHP'li Bülent Didinmez, Metin Çobanoğlu, Recai Yıldırım ve İhsan Barutçu'nun ardından 20 Mayıs 2011 günü 6 yönetici daha onlara ait olduğu iddia edilen seks kasetleri nedeniyle istifa etti. Bu istifalarla birlikte 6 genel başkan yardımcısı, 1 genel sekreter, bir başkanlık divanı üyesi ve 1 il başkanı tüm görevlerini bırakmış oldu. Mehmet Ekici'ye ait olan kasetin internete sızdırılmasıyla beraber istifa eden 6 isimse Osman Çakır, Mehmet Ekici, Cihan Paçacı, Ümit Şafak, Mehmet Taytak ve Deniz Bölükbaşı oldu. Yöneticiler 12 Haziran seçimlerindeki milletvekili adaylıklarından da çekildi.

1/31

Kasetlerle ilgili iddialar, kasetleri kimin sızdırdığı ve amacının ne olduğu hâlâ tartışılmaya devam ediliyor. Kasetlerin daha güçlü bir muhalefet yaratma amacı güttüğünü söyleyenler de var, bu skandalla partiye zarar verip AK Parti'yi çok daha büyük bir çoğunlukla Meclis'e taşımanın planlandığını söyleyenler de... Aslında ne Türk ne de dünya siyaseti ilk kez bir seks skandalıyla karşı karşıya değil. Şimdiye kadar birçok siyasetçinin adı bu tarz skandallara karıştı.

2/31

Deniz Baykal Dönemin CHP lideri Baykal, internet yoluyla yayılan, kendisi ve bir kadın milletvekilinin içinde bulunduğu iddia edilen gizli kamera görüntüleri ile gündeme geldi. Baykal "Kaset değil, komplo" dedi ancak 10 Mayıs 2010'da genel başkanlık görevinden istifa etti

3/31

M. Akif Hamzaçebi CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kaset skandalının ardından CHP'de ikinci kaset skandalı ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin yatak sahnelerinin olduğu kaset internet sitelerine düştü. Kasetin yayınlandığı sitede "Brütüslerin ihanet maceraları -1-" şeklinde anons yapıldı. Görüntülerin sonunda ise "Kendini nasıl hissediyorsun küçük brütüs? Hançerlenmek nasıl bir duygu" ifadesi yer aldı.

4/31

Kamer Genç Genç, DYP milletvekiliyken bir dansöz ile oğlunun Ankara Oran Sitesi'ndeki evinden ayrı ayrı çıkarken gazetecilere yakalanmıştı. Flaşlar patlayınca ne yapacağını şaşıran genç kadın, arabasına binerek hızla olay yerinden uzaklaşmıştı. Ondan bir süre sonra evden çıkan Kamer Genç ise kendisini apartmanın girişinde karşılayan gazetecileri görünce, 'Çocuğumun evinde çiçekleri sulamaya geldim' demişti. 2007 şeçimlerine bağımsız olarak TBMM'ye giren Tunceli milletvekili, 1 Haziran 2010 tarihinde eski partisi CHP'ye geri döndü.

5/31

Adnan Menderes Tanıştıklarında Menderes 50, Ayhan Aydan 25 yaşındaydı. Başbakan 20, Aydan 6 yıldır evliydi. Menderes’in üç, Aydan’ın bir oğlu vardı. Ayhan Aydan’ın Menderes’in karısını aldattığı ilk kadın olmadığı biliniyordu. Ancak, Yassıada’ya hapsinden sonra Menderes’in Ayhan Aydan ile yaşadığı aşk tüm Türkiye’ye ifşa edildi.

6/31

Yaşar Nuri Öztürk Ünlü ilahiyatçı ve Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün de konuşulan bir aşk skandalında adı geçmişti. Önce danışmanı Şahane Sultan Müftüoğlu ile aşk yaşadığı dedikoduları patlak vermiş, sonra eşi Canan Öztürk bunu doğrulayıp onları bastığını anlatmıştı. Tüm bunların üstüne de HYP Genel Başkan vekili Yaşar Okuyan’ın, Yaşar Nuri Öztürk’ün aşk dedikoduları nedeniyle partiden istifa ettiğini açıklamıştı

7/31

Ergun Göknel 1990'lı yılların başlarında tarihinin en susuz dönemini yaşayan İstanbul'un içme suyu temin etmekle görevli kurumu İSKİ'nin Genel Müdürü Ergun Göknel'in, kurumun ihalelerini paravan olarak kurduğu şirketlere verdiği ve bu ihalelerde büyük yolsuzluklar yaptığı ortaya çıktı. Yolsuzlukları ortaya çıkaran ise eşinin sekreteri Feray Işık ile aşk ilişkisini öğrenen Nurdan Erbuğ oldu. Sanıklar ilk olarak 25 Ekim 1993'te satın alınan klorun bedelinin yüksek gösterilerek yolsuzluk yapıldığı suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. 6 Aralık 1993'te davanın tutuklu zanlılarında Ergun Göknel'in İsviçre'de bulunan Amerikan Discon Bank'ta 30 000 ABD doları ve 670 000 Alman markı bulunduğu saptandı. Göknel'in tüm hesaplarına el konulurken İsviçre'deki paranın da iadesi de istendi. Murat Karayalçın, Sözen ve Yüksel Çengel, İSKİ davasında beraat ederken; 1994'teki yerel seçimlerde SHP'nin oyları yüzde 13,6'ya düştü.

8/31

Hasan Fehmi Güneş Dönemin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş, 1979 yılında şarkıcı Aynur Aydan'ın Beşiktaş'taki evine girerken, objektiflere yakalandı. Evli olan Hasan Fehmi Güneş, o dönemde 'Bakan düşüren kadın' olarak namlanan Aynur Aydan'la girdiği bu ilişkinin ortaya çıkması nedeniyle bakanlık görevinden istifa etti.

9/31

Şükrü Sina Gürel Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Şükrü Sina Gürel 2001'de başkent kulislerinde adının bir aşk ilişkisine karıştığı yönündeki söylentilere, "Adı bir aşk ilişkisine karışan bakan benim. Evliliğim uzun süredir bitme aşamasında ve aylardan beri ayrı yaşıyorum. Bu benim özel hayatımdır. Kimseyi ilgilendirmez" diyerek cevap verdi. Arfından eşinden boşanarak kendisinden 20 yaş küçük olan ve Fransız büyükelçiliğinde çalışan Zeliha Sapmaz’la evlendi.

10/31

Nicolas Sarkozy Şimdi erkek bir bebek bekleyen çiftten Bruni'nin 'Victories de la Musique' ödüllü müzisyen Benjamin Biolay ile romantik bir ilişki yaşadığı, dDaha sonra da kendini reddedilmiş hisseden Sarkozy’nin teselliyi aynı zamanda karate şampiyonu da olan 40 yaşındaki Ekoloji Bakanı Chantal Jouanno’da bulduğu iddia edilmişti.

11/31

Silvio Berlusconi Berlusconi defalarca karısını aldatırken yakalandı ve birçok skandala imza attı. Villasının havuzunda yarı çıplak dolaşan mankenler ve film yıldızlarıyla paparazzi kamerasına yakalanan İtalya Başbakanı hakkında reşit olmayan bir kızla para vererek ilişkiye girdiği için açılan bir dava da bulunuyor.

12/31

Bill Clinton Bill Clinton, Oval Ofis’te Monica Lewinsky ile aşk yaşadı, önceleri iddiaları reddetse de sonradan ilişkisini itiraf etti.

13/31

Kleopatra Siyasete aşk skandallarının karışmasının tarihi Kleopatra’nın Sezar’ı aldatmasıyla başlamış olabilir. Kleopatra, Sezar’ı kendine aşık ettikten sonra Marcus Antonius ile aşk yaşayıp üç çocuk sahibi oldu.

14/31

Thomas Jefferson ABD’nin üçüncü başkanı Thomas Jefferson'ın hizmetçi kölesinden altı çocuğu olduğu ortaya çıktı.

15/31

8. Henry İngiltere'nin 16’ncı yüzyıldaki kralı 8. Henry tam altı kez evlendi. Tudors hanedanından olan 8. Henry'nin hayatı filmlere ve dizilere de konu oldu.

16/31

Çariçe II. Katerina Rus Çarı Petro’nun torunu Peter ile evliyken yasak aşk yaşadı.

17/31

8. Edward İngiltere Kralı 8. Edward, Wallis Simpson ile birlikte oldu.

18/31

Mike Weatherley İngiltere Başbakanı David Cameron'ın sağ kolu olarak bilinen Muhafazakar Parti Milletvekili Mike Weatherley'nin eşinin hayat kadını olduğu ve 150 erkekle yattığı ortaya çıktı.

19/31

Eliot Spitzer 1 Ocak 2007 ila 17 Mart 2008 tarihleri arasında New York valiliği yapan Eliot Spitzer, hayat kadınlarıyla ilişkisi tespit edilince istifa etmek zorunda kaldı. Özür dileyip bağışlanmasını isterken karısı da yanında bulunuyordu.

20/31

John Ensign Nevada eyaletinin cumhuriyetçi senatörü John Ensign seçim kampanyasında çalışan bir kadınla karısını aldattığını açıklamak zorunda kaldı ve o da özür diledi.

21/31

John Edward Başkan adayı olan demokrat senatör Edward, kanser hastalığı ile savaşan karısı Elizabeth’i aldattı. İlişkisini yalanlamasına rağmen Beverly Hilton’da bir kadınla kaldığı ispat edilince suçunu kabul etti ve özür dilemek zorunda kaldı. Karısı özrünü kabul etti ve bu aldatılma hikayesine de yer veren bir kitap yazdı. Kitap bestseller oldu.

22/31

John Prescott Eski başbakan yardımcısı karısını sekreteri ile aldattı. İlişkisi fotoğraflarla ortaya çıktı. Sekreter 250 bin sterlini alınca her şeyi anlattı.

23/31

Alan West İngiliz anti-terör şefi Sir Alan West ise karısını Abba’nın üyelerinden Frida ile aldatmıştı.

24/31

John Profumo İngiliz eski savaş bakanı yaşadığı aşk skandalı nedeniyle koltuğunu kaybetti.

25/31

Jawaharlal Nehru Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawaharlal Nehru, İngiltere'nin 1947 yılında Hindistan'dan çekilmesini organize etmek üzere gönderdiği Lord Louis Mountbatten'ın eşi Edwina ile aşk yaşadı ancak bu skandal ustalıkla halktan gizlendi.

26/31

Canaan Banana 1980-1987 yılları arasında Zimbabve devlet başkanlığı yapan Banana aralarında eşcinsel ilişki ve çalışanlarına cinsel şiddet uygulama suçlarının da bulunduğu 11 ayrı suçtan yargı önüne çıkarıldı.

27/31

Narain Dutt Tiwari Hindistan’ın 86 yaşındaki valisi Tiwari’ni üç kadınla birlikte yatakta çekilen videosu ortaya çıktı ve vali istifa etti.

28/31

Chua Soi Lek Malezya’nın Sağlık Bakanı Chua Soi Lek’in seks kasedi ortaya çıkınca o da baskılara dayanamayarak istifa etti.

29/31

Duşan Mariç Sırbistan'da aşırı milliyetçi Sırp İlerleme Partisi'nin (SNS) savaş suçlarıyla ilgili çıkışlarıyla tanınan evli ve 2 çocuk babası milletvekili Duşan Mariç'in sekreteriyle ilişkisinin görüntüleri internete düştü. Sekreter Tamara Rasiç, görüntülerin kendisi tarafından çekildiğini doğruladı ancak görüntüleri medyaya kendisinin vermediğini savundu.

30/31

Dominique Strauss-Kahn Fransa cumhurbaşkanlığı seçiminin favorisi Strauss-Kahn, New York'ta kaldığı otelde bir kadın görevliye cinsel taciz suçlamasıyla gözaltına alındı. Hakim karşısına çıkan Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn şu an 1 milyon kefaletle serbest ancak Manhattan'da bir dairede 24 saat ev hapsinde tutuluyor ve yargılanması sürüyor. ntvmsnbc

31/31