Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Soğuk hava hayvanları da olumsuz etkiledi

Çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor. Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, kedi, köpek gibi bir çok hayvanı olumsuz etkiledi...

1/8

Sakarya'nın Karasu ilçesinde donarak ölen bir köpeğin fotoğrafı sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşılırken, hayvanseverler karda sokak hayvanlarına karşı herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

2/8

Twitter'da sokak hayvanlarıyla ilgili paylaşımlarda bulunan 'Masum Gözler' isimli hesaptan, dün akşam saatlerinde Karasu ilçesinde çekilen bir fotoğraf paylaşıldı. Donarak ölen bir köpeğin yer aldığı fotoğrafla ilgili olarak, 'Bu resim bir saat önce Sakarya Karasu ilçesinde çekildi. Hayvanlar donuyor. O bölgede oturan arkadaşlar yardım edin' notu ile paylaşıldı.

3/8

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden geçen, sene tepkilere neden olan görüntülerin bir benzeri daha geldi.

4/8

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkini olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eşekler, kar ve buz tabakasıyla kaplandı.

5/8

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı ve dondurucu soğuklar, Şanlıurfa ve bazı ilçelerinde etkili olurken, bundan bazı hayvanlar da olumsuz etkilendi.

6/8

Siverek'in Karacadağ bölgesindeki Çıkrık Mahallesi'nde açık alanda bulunan başıboş eşeklerin kar ve buz tabakasıyla kaplandığı görüldü.

7/8

Bölgedeki yol açma çalışmalarını takip etmek için bulunan gazeteciler, eşeklerin üzerindeki buz ve karı temizledi. Siverek'te yaklaşık bir sene önce de üzerleri buz tuttan 5 eşeğin görüntüleri medyaya yansımıştı. Gelen tepkiler üzerine harekete geçen belediye ekipleri başı boş hayvanları toplayarak barınağa götürmüştü.

8/8