Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Son zamanların en ilginç araba kazaları

Tuhaf Range Rover kazası listenin tepesinde

1/15

8 Ferrari pert Bu feci kazaya 8 Ferrari, bir Lamborghini ve bir de üst sınıf Mercedes-Benz karışmış. Japonya'da bir otobanda meydana gelen kazada ortaya çıkan maddi hasar tamı tamına 2.6 miyon pound. Yani 8 milyon türk lirası civarında.

2/15

Mr Bean’in 1 milyonluk tamir masrafı Komedyen Rowan Atkinson aynı zamanda otomobil merakıyla da bilinir. McLaren F1'iyle geçtiğimiz sene kaza yapınca, sadece tamir masraflarını hesaplaması bir kaç hafta sürmüştü. Tamir sonunda 910,000 poundluk bir fatura çıkmış. Neyse ki araç eski haline geldi diyelim.

3/15

Çinli bir VW müşterisi camdan dışarı çıkmaya çalışınca Çinli bir müşteri bir kaç kat yukarıdaki VW bayisinden aldığı otomobilin motor sesini duymak isteyince ortaya bu görüntüler ortaya çıktı. Arabanın viteste olduğunu farketmeyen bu sürücü, araçla birlikte camda asılı kalınca ölümden döndü.

4/15

Google Street View aracıyla kovalamaca Bu olayın bir fotoğrafı yok ama hikayesi bile bu haberi en tuhaf 15 listesine sokmaya yetiyor. Endonezya'da bir minibüse çarpan Google araçlarından birinin sürücüsü, çarptığı minibüsü yerel bir tamirhaneye götürüyor fakat çıkarılan tamir faturasını görünce ödemeden kaçmaya karar veriyor. Arabasına atlayıp kaçmaya çalışan sürücüyü minibüs şöförü takibe başlıyor. Kovalamaca esnasında Google aracı, karşı yöne geçiyor ve başka bir minibüse daha çarpıyor. Bunun üzerine takibe katılan polisler minibüsün yetişemediği Google sürücüsünü, saklanmak için park haline duran bir tırın dorsesine girmeye çalışırken yakalıyor ve tutukluyor.

5/15

Bond filminden bir sahne gibi Aynı 'Live and Let Die' isimli Bond filmindeki gibi... İki katlı otobüsün sürücüsü, köprüye çarptıktan sonra kopan üst kata rağmen yoluna devam etmeye çalışıyor. Sürücü, kimsenin yaralanmadığı bu kazayı oralardan geçmekte olan bir polisin uyarısıyla anlıyor. Gerçekten ilginç...

6/15

Specsaver mağazasına giren bir sürücü Kent şehrinde meydana gelen bu garip kazada, SpecSavers müşterilerinden biri mağazaya arabasıyla girmeye çalışınca bu görüntüler ortaya çıkmış.

7/15

Görme engelli sürücü çalıntı arabayla gezintiye çıkarsa Görme engelli bir sürücü, arkadaşının babasının arabasını yine aynı arkadaşını şehirde gezdirmek için çalıyor. Sonrasını tahmin etmek zor olmamalı sanırım. Tecrübesiz sürücü daha ilk virajda arabayı bariyerlere çarpıyor ve yakayı ele veriyor.

8/15

Surbiton, Surrey'deki bu güzellik salonuna gerçekten acelesi olan bir müşteri gelmiş. Manikür sırası var mı diye bakarken Porsche Boxster marka arabasıyla dükkandan içeri giriveren bu müşteriyi kutluyoruz.

9/15

Honda CR-V sürücüsü sanırım evin duvarından Hogwarts'a geçmeyi denemiş. 'Tüh burası da değilmiş! Neyse ki ev sahipleri içeride değildi.'

10/15

Polis BMW ile Ferrari'ye çarparsa BMW 5 Series polis aracı ile Ferrari 458 Spider'ın çarpışması yüksek hız sonucu meydana gelmiş bir kaza değildi ama Ferrari'nin arka tamponu yine de baya hasar almış gözüküyor. Parlak sarı bir Ferrari'yi gece dahi görmek bu kadar zor olmasa gerek, özellikle de polisler için...

11/15

Amerika'nın küçük kasabalarında alkol aldıktan sonra arabayla eve dönmeye çalışan, sağa sola çarptıktan sonra aracını bırakıp eve yürüyerek dönen insanlar görmek alışılageldik bir şey. Fakat arkadaşımız bu tabuyu yıkmayı kafaya koymuş olacak ki, araç parçalanana kadar eve arabayla dönmeye çalışmış.

12/15

Brooklyn, New York'ta 260,000 pound değerindeki Lamborghini Aventador böyle ikiye bölündü.

13/15

Beckham’ın Range Rover kazası Acura SUV marka aracın küçük bir dokunuşla tamponunu düşürmeyi başardığı bu Range Rover marka aracı David Beckham kullanıyordu. Evinin garajına çıkan yolun hemen başında meydana gelen bu kaza, gerçekten tuhaf bir kaza olmasa da David Beckham'ın adı geçtiği için listeye girebiliyor.

14/15

Bowling Green, Kentucky'deki Ulusal Corvette müzesinden bir fotoğraf. Bu araçlar, birden altlarında açılan dev bir çukur tarafından yutuluyor. 8 adet ikonik önemde spor Corvette otomobili yutan bu çukur nasıl ve neden açıldı biz de merak ediyoruz.

15/15